موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27524 :کد

0

توافق اولاند و پوتین در جنگ با داعش واختلاف بر سر سرنوشت اسد

  جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۴
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -توافق اولاند و پوتین در جنگ با داعش واختلاف بر سر سرنوشت اسد

روسای جمهور روسیه و فرانسه در نشست خود در کرملین بر "فرو نشاندن تنش‌ها و تمرکز بر نابودی داعش" تاکید کردند اما پوتین تهدید کرد که در صورت تکرار حادثه همانند سرنگونی هواپیمای روسیه هرگونه هماهنگی...

روسای جمهور روسیه و فرانسه در نشست خود در کرملین بر "فرو نشاندن تنش‌ها و تمرکز بر نابودی داعش" تاکید کردند اما پوتین تهدید کرد که در صورت تکرار حادثه همانند سرنگونی هواپیمای روسیه هرگونه هماهنگی با ائتلاف تحت رهبری آمریکا را متوقف می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با فرانسوا اولاند، همتای فرانسوی خود در کرملین گفت: ما همچنان آماده هرگونه همکاری با ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش هستیم اما حوادثی مانند سرنگونی جنگنده روسیه و قتل سربازان ما یقیناً قابل قبول نیست.

 

وی گفت: ما به همکاری‌هایمان ادامه می‌دهیم براین اساس که چنین حوادثی تکرار نشود در غیر این صورت هیچ همکاری‌ با طرف مقابل در سوریه یا جای دیگری برای مقابله با تروریسم نخواهیم کرد.

 

پوتین و اولاند در عین حال تاکید کردند که تلاش‌ها برای از بین بردن تروریسم باید متحد و هماهنگ شود.

 

اولاند گفت: تلاش‌ قدرت‌های بزرگ جهانی علیه تروریسم باید به ایجاد یک "ائتلاف بزرگ" در مقابل داعش منتهی شود. ما و روسیه توافق کردیم که حملاتمان را علیه داعش در سوریه هماهنگ کنیم.

 

با وجود تاکید اولاند و پوتین بر هماهنگی نظرات طرفین در از بین بردن داعش و مقابله با تروریسم اما اختلافات دو کشور بر سر سرنوشت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه و مشارکت وی در روند سیاسی این کشور در نشست پوتین و اولاند مشهود بود.

 

در حالی که اولاند بر ضرورت برکناری اسد از قدرت برای حل بحران سیاسی سوریه تاکید می‌کرد رئیس‌جمهوری روسیه گفت که دولت سوریه هم‌پیمانی مهم برای روسیه در رویارویی با تروریسم است.

منبع:ایسنا 

                               

داعش     روسیه     پوتین     اولاند        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :