موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/27526 :کد

0

واردات موبایل و تبلت آمریکایی به کشور منع قانونی ندارد

  جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -واردات موبایل و تبلت آمریکایی به کشور منع قانونی ندارد

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان با اعلام "قانونی بودن واردات موبایل، تبلت و لپ تاپ آمریکایی در صورت داشتن خدمات پس از فروش" گفت: کالاهای یاد شده و موراد مشابه، صرف نظر از برند یا کشور سازنده‌اش...

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان با اعلام "قانونی بودن واردات موبایل، تبلت و لپ تاپ آمریکایی در صورت داشتن خدمات پس از فروش" گفت: کالاهای یاد شده و موراد مشابه، صرف نظر از برند یا کشور سازنده‌اش تحت قوانین واردات کالاهای سرمایه‌ای قرار دارند.

 

یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در پاسخ به اینکه باتوجه به ممنوعیت ورود کالاهای مصرفی از آمریکا به ایران، چه تعریفی برای کالاهای مصرفی در نظر گرفته شده است و لوزام الکترونیکی مانند موبایل و لب تاب نیز شامل این ممنوعیت می‌شود یا خیر؟، اظهار کرد: کالاهایی مانند موبایل، تبلت، لپ تاپ و موراد مشابه، صرف نظر از برند یا کشور سازنده اش، تحت قوانین واردات کالاهای سرمایه ای قرار دارند و کالای مصرفی به حساب نمی‌آیند.

 

وی افزود: دربند 4  قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، کالاهای سرمایه ای و با دوام که خدمات پس از فروش در ایران داشته باشند، می‌توانند در ایران حضور داشته یابند و موبایل، تبلت، کامپیوتر نیز در دسته کالاهای فوق قرار گرفته‌اند.

                               

سرمایه     واردات     بازرگانی     کالا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :