موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/27566 :کد

0

مجلس نباید به بستر سرباز گیری دشمن تبدیل شود

  جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -مجلس نباید به بستر سرباز گیری دشمن تبدیل شود

امام جمعه مشهد گفت: دشمن از زمان قدیم مجلس را بستر «سرباز گیری» برای اهداف شوم خود انتخاب کرده و لذا باید مردم در خصوص انتخابات به ویژه افراد دارای زاویه با رهبری با بصیرت عمل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد گفت: خطر نفوذ دشمن در این زمان بسیار جدی بوده و مقام معظم رهبری بارها نسبت به آن هشدار داده اند و این نفوذ از نظر ماهیت به نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تقسیم می شود.

 

وی با اشاره به تلاش دشمن از گذشته برای سرباز گیری در مجلس عنوان کرد: مزدور نشان دار انگلیسی که هنوز نیز به عنوان نماد مطرح است، «وثوق الدوله» بود که در یک قرارداد ۱۹۱۹ تمام مملکت را به انگلیس داد.

 

وی ادامه داد: هر چند که او از یک خانواده اصیل ایرانی بود و دو دوره نیز نماینده مجلس بود اما با کمک دشمن به نخست وزیری رسید و باعث امضای آن قرارداد شد.

 

امام جمعه مشهد گفت: این اتفاق نشان می دهد که مجلس، محل سرباز گیری و مزدور گیری دشمن است، و مردم باید دقت کنند که افراد زاویه دارد با رهبری را انتخاب نکنند، و در دروازه مردم سالاری این نظام یعنی انتخابات بصیرت خود را افزایش دهند تا دشمن را در نفوذ جلبی نیز شکست داده و مغلوب کنند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمن برای نفوذ از سه ابزار و روش استفاده می کند، گاهی با پیدا کردن شکافی در کشور، شخصی جاسوس را به عنوان روزنامه نگار و خبرنگار وارد می کند، و این همان نفوذ رخنه ای است

 

آیت الله علم الهدی ابراز کرد: همچنین گاهی دشمن از روش ارتباطی اقدام به نفوذ می کند یعنی با برقراری ارتباط و داد و ستند در یک جامعه نفوذ کرده و اعضای آن را به خود وابسته می کند.

 

سه عامل مهم در خنثی کردن نفوذ دشمن

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: در نوع بعدی نفوذ دشمن نیروهای خود را در بستر جامعه شناسایی کرده و اقدام به جذب نیرو و سرباز گیری می کند و در واقع از ابزار نفود جلبی بهره می برد.

 

امام جمعه مشهد اذعان داشت: برای جلوگیری از نفود دشمن از طریق رخنه، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی باید تلاش کرده و اجازه این اتفاق را ندهند و از دقت آنان که اجازه نداد دشمن به عنوان خبرنگار و روزنامه نگار جاسوس به کشور وارد کند، تشکر می کنیم.

آیت الله علم الهدی گفت: دستگاه های دولتی و دولت مردان نیز باید حواس خود را جمع نفوذ ارتباطی کرده و جلوی آن را بگیرند، در هنگامی برای یک هئیت خارجی فرش قرمز پهن می شود و در این داد و ستند ها باید نگذارند دشمن نفوذ کند.

 

بصیرت مردم جلودار نفوذ جلبی دشمن

 

وی نفوذ جلوگیری از نفود جلبی را وظیفه مردم دانست و ادامه داد: دشمن در نفوذ جلبی در اقشار و بستر جامعه نفوذ کرده و نیروها را شناسایی می کند، در این زمان بصیرت و آگاهی مردم نقش جدی داشته و باید جلودار باشد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: امروز در عرصه های اجرائی، طراحی، برنامه ریزی و قضائی کشور دشمن اقدام به سرباز گیری کرده و افرادی که با رهبری زاویه دارند را به سمت خود جذب می کند.

 

امام جمعه مشهد گفت: هر زاویه دار با رهبری زمینه ی مزدور شدن دشمن و نفوذ جلبی آن است، برای جلوگیری از این اتفاق مردم ما باید بصیر بوده و اجازه این اتفاق را ندهد.

 

بسیجی باید خطرشناس و خطر پذیر باشد

 

آیت الله علم الهدی افزود: در این زمان بصیرت در شناخت خطر و دشمن، یکی از مهترین نکاتی است که بسیجیان باید به آن توجه داشته باشند، بسیجی باید هجمه های کفر را نسبت به اسلام بشناسد و علاوه بر آن خطراتی که باعث می شود عزت مندی نظام خدشته دار شود را تشخیص بدهد.

 

امام جمعه مشهد افزود: بسیجی باید خطر شناس و خطر پذیر بده و از دشمن ترس و واهمه نداشته باشد زیرا در هر موقعیتی یک تقطه خطری خاص به صورت برجسته به این نظام و انقلاب وارد می شود و فرد بسیجی باید قبل از اینکه جامعه در محدوده خطر قرار بگیرد آن را شناخته و خنثی کند.

 

تمرکز قدرت و ثروت در یک نقطه موجب فساد می شود

 

آیت الله علم الهدی در بخشی از سخنانش ضمن ادامه تفسیر سوره انسان گفت: به زندگی انسانی دو نگاه حیوانی و انسانی وجود دارد، اگر انسان را در کنار یک گوسفند قرار دهیم که در چراگاهی می چرد و لذت می برد، در واقع همان نگاه حیوانی را به انسان داشته ایم.

 

وی ابراز داشت: اگر در یک جامعه قدرت و ثروت در یک نقطه متمرکز شود، باعث فساد شده و کشور را به جامعه ای درنده تبدیل خواهد کرد، تجمل گرایی عیاشی خواهی همان عواملی است که باعث می شود جامعه به چنین وضعی کشیده شود.

 

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه خداوند به همن دلایل خانواده حضرت علی(ع) را به عنوان خانواده الگو معرفی می کند ادامه داد: خانواده حضرت علی (ع) از نظر قدرت و ثروت در حاشیه امنی قرار داشت و شاید جزو ثروتمندان حجاز بود اما برای گذران معیشتش تنها از چند قرص نان استفاده کند و همان را نیز به مسکین می دادند.

                               

مجلس     سیاسی     هشدار     دشمن        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :