موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/27585 :کد

0

غذاهای به ظاهر طبیعی که اصلا طبیعی نیستند

  جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ — ۱۶:۱۵
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -غذاهای به ظاهر طبیعی که اصلا طبیعی نیستند

این روزها خوراکی‌های بسیاری در جامعه وجود دارند که ادعا می‌شود کاملاً طبیعی هستند اما نمی‌توان به این تبلیغات اعتماد کرد.

تحلیل ایران: این روزها خوراکی‌های بسیاری در جامعه وجود دارند که ادعا می‌شود کاملاً طبیعی هستند اما نمی‌توان به این تبلیغات اعتماد کرد.

شیربادام
مثل یک بازی برد برد می‌ماند. یک ماده کم کالری که جایگزین مواد لبنی می‌شود. شیربادام از یکی از طبیعی‌ترین مواد محیط اطراف ما گرفته می‌شود. اما در واقع مقدار بسیار کمی از بادام در این نوشیدنی وجود دارد و تقریباً هیچ یک از مواد مفید خود شامل پروتئین طبیعی، فیبر، چربی‌های سالم و آنتی‌اکسیدان‌ها را همراه خود ندارد و موادی که پس از پردازش به شیر به شیربادام اضافه می‌شوند ترکیبی از مواد مغذی و تثبیت‌کننده‌هایی مانند کاراگینان که دانشمندان هشدار می‌دهند ممکن است این تثبیت کننده‌ها باعث التهاب دستگاه گوارش بشوند و می‌توان به جای شیربادام جایگزین مانند لبنیات واقعی و شیر نارگیل استفاده کرد.

چیپس گیاهی
وسوسه شدن به خوردن انواع چیپس‌ها چیز عجیبی نیست. مواد غذایی و میان وعده‌های شود که به وسیله سبزیجات واقعی آماده شده، اما حقیقت این است اکثر چیپس‌های سبزیجات مقدار بسیار کمی از سبزیجات معمول و واقعی در خود دارند. آنها عمدتاً از ذرت خشک و نشاسته سیب زمینی ساخته شده‌اند که حاوی مقدار بسیار زیادی از طعم دهند‌ه‌ها و رنگ‌های غیر طبیعی است و بهترین مواد جایگزین درست کردن چیپس سبزیجات خانگی و حتی می‌توان گفت که چیپس‌های معمولی ضرر کمتری نسبت به چیپس‌های سبزیجات دارند.
 
کالباس و اغذیه مشابه
چطور ما باید باور کنیم که برش‌ها نازک و باریکی از ما به عنوان شام و ناهار استفاده می‌کنیم مناسب نیست و واقعیت این است که اکثر این موادی که مادر خانه‌ها و اغذیه فروشی‌ها میل می‌کنیم از بخش‌های نامناسب و مواد افزودنی فراوانی تشکیل شده که شامل امولسیون، مقادیر زیادی سدیم و نیترات است که جلو رشد باکتری‌ها را می‌گیرد ولی راه را برای سرطان باز می‌کند و بهترین مواد جایگزین برش‌های تازه گوشت گوسفند، گوساله و مرغ و ماهی است.

گراونولا
ترکیبی از عسل، جو دوسر و آجیل که به همراه هم طبخ شده و به عنوان صبحانه و میان وعده مصرف می‌شود. هنگامی که ما نیاز به افزایش انرژی داریم می‌تواند بسیار مفید باشد، اما گراونولا حاوی سلولز رنگ غذا و طعم دهنده‌های مرموزی است که می‌تواند سلامت ما را به خطر بی‌اندازد و بهترین جایگزین استفاده از خود آجیل و جو دوسر در انواع سوپ‌ها و غذاهاست.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :