موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27658 :کد

0

دلیل امتناع پوتین از گفت‌وگو با اردوغان اعلام شد

  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ — ۰۱:۲۴
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -دلیل امتناع پوتین از گفت‌وگو با اردوغان اعلام شد

سخنگوی کرملین روز جمعه در جمع خبرنگاران دلیل امتناع رئیس‌جمهوری روسیه برای رد درخواست همتای ترکیه‌ای خود را بیان کرد و درخواست فرانسه رای تشکیل آنچه پاریس به آن «ائتلاف بزرگ ضد داعش» می‌گوید را رد کرد

سخنگوی کرملین روز جمعه در جمع خبرنگاران دلیل امتناع رئیس‌جمهوری روسیه برای رد درخواست همتای ترکیه‌ای خود را بیان کرد و درخواست فرانسه رای تشکیل آنچه پاریس به آن «ائتلاف بزرگ ضد داعش» می‌گوید را رد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه دلیل امتناع ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از گفت‌وگوی تلفنی با همتای خود در ترکیه ـ «رجب طیب اردوغان» - پس از اقدام آنکارا در انهدام یک فروند جنگنده سوخو 24 روسیه را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، آقای پسکوف، در جمع خبرنگاران گفت: «اردوغان در روزهای گذشته درخواست‌هایی برای گفت‌وگوی تلفنی داشته است.»

وی در پاسخ به دلیل امتناع پوتین از گفت‌وگوی تلفنی گفت: «ما می‌بینیم که ترکیه، برای ابزار عذرخواهی اولیه بر سر حادثه مربوط به هواپیما(ی روسیه) آمادگی ندارد.»

جت‌های F-16 ترکیه روز سه شنبه یک هواپیمای سوخوی 24 روسیه را در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه سرنگون کردند. ترکیه می‌گوید که دو هواپیمای روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بودند و به هشدارهای ترکیه بی‌توجهی کردند. روسیه این ادعا را تکذیب می‌کند.

روز جمعه همچنین گزارش شد آقای پوتین درخواست اردوغان برای ملاقات در پاریس را هم رد کرده است.

پسکوف در بخش دیگر اظهاراتش به صحبت‌های روز پنجشنبه فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه درباره تشکیل ائتلاف متحد با مشارکت روسیه علیه ائتلاف داعش پرداخت. 

وی گفت: «در حال حاضر، متأسفانه، شریکان ما آمادگی فعالیت در قالب یک ائتلاف را ندارند.»

اولاند، روز پنجشنبه بعد از دیدار با ولادیمیر پوتین مدعی آمادگی مسکو برای مشارکت در آنچه به گفته وی «ائتلاف بزرگ ضد داعش» است شده بود.

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :