موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27675 :کد

0

تونس و انگلیس خواهان راه حل سیاسی برای بحران لیبی شدند

  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ — ۰۴:۰۲
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -تونس و انگلیس خواهان راه حل سیاسی برای بحران لیبی شدند

الطیب البکوش وزیر امور خارجه تونس و فیلیپ هاموند همتای انگلیسی اش تاکید کردند که دیپلماسی بهترین راه حل برای شرایط لیبی است.

الطیب البکوش وزیر امور خارجه تونس و فیلیپ هاموند همتای انگلیسی اش تاکید کردند که دیپلماسی بهترین راه حل برای شرایط لیبی است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزرای امور خارجه تونس و انگلیس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک که در ساختمان وزارت امور خارجه تونس برگزار شد، بر حل و فصل سیاسی بحران لیبی تاکید کردند.

البکوش بعد از دیدار با هاموند گفت: دیدگاه دو کشور در مورد شرایط لیبی نزدیک است و هر دو کشور بر ضرورت ایجاد راه حل سیاسی، تشکیل دولت وحدت ملی و مبارزه در برابر تروریسمی که تهدیدی برای امنیت ملی تونس است، تاکید دارند.

وی گفت: تونس از طرح انگلیس، آمریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا برای تشکیل دولت وحدت ملی در لیبی به منظور تسهیل در حل و فصل بحران لیبی، تامین امنیت منطقه و دور کردن خطر تروریسم حمایت می کند.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه انگلیس با بیان اینکه چالش های مختلف برگرفته از شرایط لیبی به ویژه تهدیدات تروریستی در دیدار با البکوش بررسی شد، افزود: راه حل سیاسی بهترین راه حل برای شرایط لیبی است.

وی افزود: انگلیس با تونس در زمینه تامین امنیت مرزهایش با لیبی، رسیدن به راه حل طولانی مدت در لیبی و نابودی گروهک داعش همکار خواهد کرد. هاموند یادآور شد: سفر من به تونس در چارچوب بررسی همکاری امنیتی در آینده انجام گرفت و لندن از اقتصاد تونس حمایت می کند.

سفر وزیر خارجه انگلیس به تونس سه روز پس از حمله گروهک تروریستی داعش به اتوبوس حامل نیروهای گارد ریاست جمهوری تونس که منجر به کشته شدن ۱۳ نفر و زخمی شدن ده ها نفر دیگر شد، انجام گرفت.

در پی این حمله تروریستی تونس مرزهای زمینی خود با لیبی را به مدت ۱۵ روز بست و نظارت ها را بر مرزهای دریایی و هوایی شدت بخشید.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :