موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/27829 :کد

0

حجم بارش‌های کشور به ۶۸ میلی‌متر رسید

  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۷
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -حجم بارش‌های کشور به ۶۸ میلی‌متر رسید

طی هفته گذشته در تمامی حوضه‌های شش گانه آبریز کشور بارندگی گزارش شد و در طول هفته حجم بارش‌های کشور از ۶۲ میلی‌متر در هفته گذشته به ۶۸ میلی‌متر رسید.

طی هفته گذشته در تمامی حوضه‌های شش گانه آبریز کشور بارندگی گزارش شد و در طول هفته حجم بارش‌های کشور از 62 میلی‌متر در هفته گذشته به 68 میلی‌متر رسید.

به‌گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، طی هفته گذشته در تمامی حوضه‌های شش گانه آبریز کشور بارندگی گزارش شد و در ریزش‌های جوی طول هفته، حجم بارش‌های کشور از 62 میلی‌متر در هفته گذشته به 68 میلی‌متر رسید.

بر اساس این گزارش، میزان بارش‌ها در سال گذشته و در همین زمان 45 میلی‌متر و متوسط درازمدت 32 میلی‌متر ثبت شده است.

طبق اطلاعات بارش‌ها در حوضه‌های اصلی آبریز کشور، در طول هفته گذشته 17 میلی‌متر در حوضه آبریز خزر، 10 میلی‌متر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و 8 میلی‌متر بارش در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان گزارش شده است.

همچنین 2 میلی‌متر بارش در حوضه فلات مرکزی، 11 میلی‌متر نیز در حوضه قره‌قوم و یک میلی‌متر بارندگی در حوضه هامون و مرزی شرق ثبت شده است.

بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته درمقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه دهلران استان ایلام با 48 برابر افزایش بوده و ایستگاه چابهار در استان سیستان و بلوچستان با 100 درصد کاهش کمترین میزان بارندگی درمقایسه با دوره درازمدت را داشته است.

                               

بارندگی     بارش     خلیج فارس     باران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :