موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/27861 :کد

0

هوای تهران، اهواز و اصفهان ناسالم است

  شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۴
تعداد بازدید : ۴۸۹   
 تحلیل ایران -هوای تهران، اهواز و اصفهان ناسالم است

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز شنبه اعلام کرد: هوای تهران، اهواز و اصفهان ناسالم و کلان شهرهای کرج، تبریز و مشهد در شرایط سالم قرار دارد.

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز شنبه اعلام کرد: هوای تهران، اهواز و اصفهان ناسالم و کلان شهرهای کرج، تبریز و مشهد در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، بر اساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده، وضعیت تحلیل گرد و غبار از ساعت هشت صبح 6 تا هشت صبح 7 آذر به دلیل پوشش ابر در حال عبور در شمال غربی که به تدریج به سمت جنوب حرکت کرد و بخش هایی از منطقه مرزی شمال شرقی کشور، امکان پذیر نبود.
از ساعت 14 روز گذشته گرد و غبار محلی در تمام نقاط بدون ابر پدیدار شد و تا حدود نیمه شب افزایش قابل ملاحظه ای داشت به خصوص در بخش های کوهستانی و مرکز کشور، این پدیده تا صبح امروز با همان غلظت بالا در منطقه باقی مانده است.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 2 متر بر ثانیه (7 کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 6 کیلومتر و رطوبت نسبی 24 درصد است. 
وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران صاف با بیشینه دمای 18 و کمینه دمای 6 درجه سانتی گراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است.
آزادی گفت: هوای تهران برای 24 ساعت اول صاف درپاره ای نقاط غبارمحلی گاهی وزش باد ، 24 ساعت دوم صاف درپاره ای نقاط غبارمحلی دربعدازظهر نیمه ابری و 24 ساعت سوم کمی ابری دربعدازظهر غبارمحلی پیش بینی شده است. هوای کنونی تهران صاف، دما 14 درجه سانتیگراد و جهت باد شرقی گزارش شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :