موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27875 :کد

0

طرح لندن برای پیوستن به حمله هوایی در سوریه

  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -طرح لندن برای پیوستن به حمله هوایی در سوریه

نخست وزیر انگلیس در نشست سران کشورهای همسود در مالت، از طرح پیوستن کشورش به حمله‌های هوایی ائتلاف آمریکایی ضد داعش در سوریه خبر داد.

نخست وزیر انگلیس در نشست سران کشورهای همسود در مالت، از طرح پیوستن کشورش به حمله‌های هوایی ائتلاف آمریکایی ضد داعش در سوریه خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس در نشست سران کشورهای همسود (مشترک المنافع) در مالت، از طرح پیوستن کشورش به حمله های هوایی ائتلاف آمریکایی ضد داعش در سوریه پرده برداشت.

 

کامرون با تاکید بر ضروری بودن اقدام نظامی انگلیس برای شکست داعش افزود: «حملات هوایی به تنهایی برای پایان دادن به جنگ ضدداعش کافی نیست. نمی توانیم این مشکل را با اقدام نظامی صرف حل و فصل کنیم. باید راهبرد سیاسی و دیپلماتیک خود را نیز با تمام قوا وارد میدان کنیم و البته کار بازسازی که پس از پایان جنگ در سوریه مورد نیاز خواهد بود نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.»

 

کامرون به موضوع سوریه هم اشاره کرد و گفت: «پیام ما در قبال سوریه روشن است. باید اقدامی دقیق و کارآمد برای مقابله با داعش طراحی کنیم. داعش تهدید است. داعش انگلیس را تهدید می کند. به همین علت است که داریم این اقدام را طراحی می کنیم. هفته گذشته استدلال های خوبی در پارلمان انگلیس مطرح شد و بسیاری از مردم با آن استدلال ها موافق بودند. اما مردم می خواهند اطمینان حاصل کنند که وقتی سخن از راهبرد نظامی به میان می آید داعش است که هدف قرار می گیرد و نه دیگران. وقتی سخن از کمک نظامی به میان می آید منظور کمک هوایی نظامی به متحدان ما و دیگر کشورهاست. پای نیروهای پیاده نظام در میان نیست. نمی توانیم این مشکل را فقط با استفاده از اقدام نظامی حل و فصل کنیم. باید راهبرد سیاسی و دیپلماتیک خود را نیز با تمام قوا وارد میدان کنیم و البته کار بازسازی که پس از پایان جنگ در سوریه مورد نیاز خواهد بود نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.»

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :