موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27885 :کد

0

خطر قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در اروپا در سایه بحران پناهندگان

  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ — ۰۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -خطر قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در اروپا در سایه بحران پناهندگان

کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل بحران کنونی پناهندگان را نتیجه اختلافات بین دولت‌های اروپایی درباره این مسئله دانسته و درباره قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در چنین شرایطی هشدار داد.

کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل بحران کنونی پناهندگان را نتیجه اختلافات بین دولت‌های اروپایی درباره این مسئله دانسته و درباره قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در چنین شرایطی هشدار داد.

به گزارش تحلیل ایران، "آنتونیو گوترس"، کمیسر امور پناهندگان سازمان ملل از اروپا درخواست کرد که در بحران پناهندگان یکپارچه و هماهنگ عمل کنند در غیر این صورت همگی شکست خورده و بازنده خواهند بود.

وی که در گفتگو با "تاگس شاو" آلمان سخن می گفت در پاسخ به این پرسش که شما شرایط کنونی پناهندگان در اروپا را چگونه می بینید در این باره ابراز نگرانی کرده و گفت: شرایط کنونی نتیجه اختلافات بین دولت های اروپایی و همچنین احزاب در کشورهای عضو این اتحادیه است.
در این میان حالا بویژه این مسئله اهمیت دارد که کشورهای اروپایی هم از نظر نظامی و هم از نظر مالی در کنار هم باشند وگرنه هیچ برنده ای وجود نخواهد داشت و همه بازنده خواهند بود.

وی در ادامه درباره انتظارات خود از اروپا گفت: من امیدوارم اروپا این مسئله را درک کند که تنها یک راه حل مشترک اروپایی برای این بحران وجود دارد و غلبه بر این مسئله یک مسئولیت اروپایی است. کشورهای اروپایی باید وحدت نظر در این باره نشان دهند؛ البته تا به حال این اتفاق نیافتاده است. این مسئله کاملا غیر قابل قبول است که اکثر پناهندگان به آلمان، اتریش و سوئد می آیند. تقسیم پناهندگان یک مسئولیت اروپایی است که اروپا تنها به صورت مشترک از عهده آن بر می آید. در غیر این صورت این اتفاق به راحتی رخ می دهد که سیاستمداران پوپولیست از این بحران به نفع خود بهره برداری کنند.

وی همچنین بر لزوم توافق و همکاری با ترکیه در غلبه بر بحران پناهندگان تاکید کرده و گفت: ما باید به منافع و شرایط ترکیه احترام بگذاریم. اروپا به این کشور نیاز دارد.

آنتونیو گوترس همچنین بر لزوم تاسیس مراکز پذیرش پناهندگان در مرزهای خارجی اروپایی تاکید کرده و اظهار داشت که سیاستمداران اروپایی باید این طرح را به صورت مشترک انجام دهند.

این مقام سازمان ملل در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: برای اینکه پناهندگان بتوانند در وطن خود بمانند از یک طرف سرمایه گذاری های گسترده در کشورهایی مانند سوریه، عراق و همچنین افغانستان ضروری است. ما باید به این مسئله تمایل داشته باشیم که سران کشورهایی که پناهندگان از آنجا به سوی ما می آیند مانند لبنان یا سوریه را در همه مسائل و مشکلاتشان حمایت کنیم. همچنین باید شرایطی ایجاد کنیم که انسان ها همراه با خانواده های خود بتوانند به صورت قانونی به اروپا، شمال آمریکا یا استرالیا مهاجرت کنند. تنها این گونه است که ما می توانیم به قاچاق فاجعه بار انسان ها خاتمه دهیم.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :