موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/27986 :کد

0

تجمع اربعین مانوری از قدرت اسلام در جهان است

  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -تجمع اربعین مانوری از قدرت اسلام در جهان است

مرجع تقلید شیعیان گفت: اربعین مانوری است که نشان می‌دهد در اسلام قدرتی وجود دارد که می‌تواند ۲۰ میلیون نفر را در یک‌جا جمع کند، این قدرت اسلام و سیدالشهدا (ع) بوده که چنین نمایشی داشته است.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه اظهار داشت: اربعین جریان تاریخی موقت نیست، بلکه مکتب و مدرسه‌ای است که باید همیشه مورد توجه قرار گرفته و از آن درس و الهام بگیریم.

 

مرجع تقلید شیعیان گفت: اربعین مانوری است که نشان می‌دهد در اسلام قدرتی وجود دارد که می‌تواند 20 میلیون را در یک جا جمع کند، این قدرت اسلام و سید الشهدا (ع) است که چنین نمایشی داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه عربستان از مدیریت 2 تا 3میلیون نفر عاجز بود، بنابراین مدیریت این جمعیت میلیونی در عراق کار کوچکی نیست تصریح کرد: باید این عظمت را همواره در نظر داشته باشیم، دشمنان اسلام همواره با این جریان مخالف بودند. این جریان قدرت زیادی داشته و همه مسلمانان را در برابر ظلم تقویت می‌کند.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فعالیت در عرصه هنر کار بسیار مهم و مقدسی است افزود: هنر این ویژگی را دارد که می‌تواند همه توجه‌ها را به خود جلب کند.

 

وی با اشاره به اینکه خداوند انسان را به‌گونه‌ای آفریده که به زیبایی‌ها توجه دارد تصریح کرد: هنر یکی از زیبایی‌هایی است که در آفرینش خداوند وجود دارد.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه باید در زمینه انتخاب هنرمندان سنجش داشته باشیم عنوان کرد: هنر میدان مهمی است و باید بدانیم اگر هنر در قالب مشروع عرضه شود جذبیت خود را دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :