موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28016 :کد

0

کنترل مهاجران در مقابل اعطای کمک مالی و آغاز مذاکرات الحاق

  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۴
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -کنترل مهاجران در مقابل اعطای کمک مالی و آغاز مذاکرات الحاق

مذاکرات مقامات ترکیه و اتحادیه اروپا به پیش‌نویسی منتهی شده است که بر اساس آن آنکارا در مقابل همکاری در مدیریت و کنترل موج مهاجران، کمک‌های مالی دریافت کرده

مذاکرات مقامات ترکیه و اتحادیه اروپا به پیش‌نویسی منتهی شده است که بر اساس آن آنکارا در مقابل همکاری در مدیریت و کنترل موج مهاجران، کمک‌های مالی دریافت کرده و مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا از سر گرفته می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، براساس پیش‌نویس نهایی مذاکرات ترکیه و اتحادیه اروپا، آنکارا درخصوص مدیریت موج مهاجران به سوی اتحادیه اروپا از کمک‌های مالی این اتحادیه بهره‌مند شده و مذاکرات پیوستن ترکیه به این اتحادیه که از سال 2005 متوقف شده بود دوباره از سر گرفته می‌شود.

در این این پیش‌نویس که رویترز توانسته آن را مشاهده کند، آمده است: «هر دو طرف - همانگونه که توافق کرده و به سرعت اجرایی خواهد شد - همکاری فعالانه خود درباره مهاجرانی که نیازمند حمایت بین‌المللی نیستند را تقویت کرده و مانع از مسافرت آن‌ها به ترکیه و اتحادیه اروپا می‌شوند و بابت اجرای ترتیبات دوجانبه در مورد پذیرش و بازگردادن سریع آن‌ها - مهاجرانی که بی‌نیاز از حمایت بین‌المللی هستند - به کشورهای متبوعشان اطمینان حاصل می‌کنند».

براساس این سند پیش‌نویس، ترکیه در مقابل 3 میلیارد دلار کمک ابتدایی برای رسیدگی و مدیریت مهاجران در خاک خود دریافت خواهد کرد. این مبلغ بعدها بسته به شرایط تغییر خواهد کرد.

اتحادیه اروپا نیز در ماه دسامبر بخش بعدی مذاکرات خود با ترکیه در چارچوب گفتگوهای عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد - مذاکراتی که از سال 2005 تاکنون متوقف شده است - و بخش‌های آتی را برای مذاکرات طی سه ماهه نخست سال آینده آماده می‌کند.

همچنین اگر ترکیه برخی معیارهای خاص مورد توافق در نقشه‌راه را تحقق بخشد، اتحادیه اروپا درصدد است تا لزوم گرفتن ویزا را برای اتباع ترکیه به منظور سفر در اتحادیه اروپا در اکتبر 2016 لغو کند.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :