موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/28019 :کد

0

ایران همچون گذشته در کنار ملت و دولت سوریه ایستاده است

  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -ایران همچون گذشته در کنار ملت و دولت سوریه ایستاده است

مشاور مقام معطم رهبری روز یکشنبه ۸ آدرماه در سفری رسمی به سوریه ضمن دیدار با بشار اسد در خصوص تحولات منطقه ای، همکاری های دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

مشاور مقام معطم رهبری روز یکشنبه 8 آدرماه در سفری رسمی به سوریه ضمن دیدار با بشار اسد در خصوص تحولات منطقه ای، همکاری های دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری د امور بین‌الملل، در جریان سفر خود به سوریه که در دو بخش خصوصی و عمومی برگزار شد ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و ملت و دولت ایران به رییس‌جمهور و دولت و ملت سوریه از دیدار دوباره بشار اسد ابراز خرسندی کرد.

 

در ابتدای این دیدار که شیبانی سفیر ایران در سوریه و امیر عبداللهیان معاون افریقا و عربی وزیر امور خارجه نیز حضور داشتند رییس‌جمهور سوریه ضمن تشکر از مواضع اصولی مقام معظم رهبری و همراهی دولت و ملت ایران از پایداری سوریه گفت:تحولات جدی در منطقه در طول ماههای اخیر به وقوع پیوسته و اگر همراهی جمهوری ایران به صورت مستقیم و عیر مستقیم وجود نداشت حتما شاهد این پیروزی ها نبودیم و من از مواضع اصولی مقام معظم رهبری در این خصوص اطلاع دارم و تشکر می‌کنم .

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: با حضور و شجاعت شما و ملت سوریه دوره ای افتخارآمیز و بی نظیر از سوریه در تاریخ بر جای مانده است و به دلیل اینکه در مقابل دشمنان اسلام و این جنگ جهانی و جریاننات افراطی و تکفیری ایستاده اید مایه مباهات و افتخار هستید و رهبر معطم انقلاب همواره از دولت و ملت سوریه حمایت کرده اند و برای پیروزی شما دعا می کنند و ریاست محترم جمهور ایران نیز پیام محبت و سلام خود را ابلاع نمودند و همواره از این مسیر حمایت کرده اند و مطمئن هستیم پیروزی نصیب مقاومت و مردم سوریه خواهد بود.

 

رئیس‌جمهور سوریه نیز با تاکید بر آگاهی کامل از حمایت مردم ایران گفت: همه پیروزی‌ها و استقامت و پایمردی انجام شده مرهون حمایت‌های رهبری دولت و مردم شریف ایران است و اگر این حمایت‌ها نبود حتما پیروزی محقق نمی‌شد.

 

در ادامه این دیدار مهمترین تحولات و مسایل منطقه‌ای و چشم‌انداز آینده در جلسه جداگانه‌ای مورد بحث و تبادل نطر قرار گرفت.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :