موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28124 :کد

0

انتقاد اپوزیسیون آلمان ازتصمیم دولت برای دخالت نظامی درسوریه

  دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۰۴
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -انتقاد اپوزیسیون آلمان ازتصمیم دولت برای دخالت نظامی درسوریه

اپوزیسیون آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات دولت برای عملیات نظامی در سوریه وارد کرده و تاکید کردند که برلین از شکست در افغانستان درس نگرفته است.

اپوزیسیون آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات دولت برای عملیات نظامی در سوریه وارد کرده و تاکید کردند که برلین از شکست در افغانستان درس نگرفته است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه آلمانی "میتل دویچه سایتونگ"، احزاب چپ و سبز آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات دولت آلمان برای عملیات نظامی در سوریه وارد کردند.

بر اساس تصمیمات دولت ارتش آلمان می خواهد حدود 1200 نیرو به سوریه اعزام کند و این عملیات قرار است تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز شود.
احزاب مخالف آلمان عملیات ارتش آلمان در سوریه را از نظر قانونی زیر سول بردند.

"یان کورته"، رئیس فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان مشارکت در این جنگ در نقطه زمانی فعلی را کاملا بر خلاف قوانین بین المللی ارزیابی کرد.

وی گفت: چپ ها به هیچ عنوان با این عملیات موافقت نخواهند کرد و در اعتراضات علیه چنین اقدامی شرکت می کنند.

"مورته" این انتقاد را به دولت آلمان وارد کرد که هیچ درسی از شکست در افغانستان نگرفته است. وی گفت: ما همچنین به این کشور وارد شدیم تا بر تروریسم پیروز شویم اما دقیقا عکس آن اتفاق افتاد.

"یورگن تریتن"، از کارشناسان سیاست خارجی حزب سبز آلمان نیز به این تصمیم دولت آلمان انتقاد وارد کرده و گفت: تا کنون هیچ مبنای قانونی قانع کننده و یک طرح سیاسی قابل دوامی برای صلح در سوریه در دست نیست.

رهبری ارتش آلمان تصمیم دارد بیش از 1000 نیروی خود را در عملیات نظامی سوریه که دولت آلمان اخیراً درباره آن تصمیم‌گیری کرده، به‌کار گیرد.

"فولکر ویکر"، رئیس ستاد ارتش آلمان در گفت‌وگو با نشریه "بیلد" این خبر را اعلام و تصریح کرد که از نقطه‌نظر نظامی برای بهره‌برداری از هواپیماها و کشتی‌ها در این عملیات به احتمال قوی به حدود هزار و 200 سرباز نیاز است، به این ترتیب این عملیات بزرگترین عملیات خارجی فعلی آلمان خواهد بود.

به گفته "ویکر" شروع این عملیات به‌سرعت و بعد از تصویب آن انجام خواهد شد. دولت آلمان برای تصویب این عملیات تا پایان سال‌جاری تلاش می‌کند.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، دولت آلمان می‌خواهد با هواپیماهای شناسایی تورنادو و یک کشتی جنگی در مبارزه علیه داعش در سوریه مشارکت کند. همچنین یک هواپیمای سوخت‌رسان و عملیات شناسایی ماهواره‌ای انجام خواهد شد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :