موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/28201 :کد

0

آنتی بیوتیک ها موجب چاقی می شود

  دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۴
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -آنتی بیوتیک ها موجب چاقی می شود

استاد بین الملل مقیم کانادا و متخصص فیزیولوژی پزشکی و پژوهشگر طب سنتی گفت : مصرف آنتی بیوتیک ها به عنوان یکی از معضلات چاقی بشر شناخته شده است.

استاد بین الملل مقیم کانادا و متخصص فیزیولوژی پزشکی و پژوهشگر طب سنتی گفت : مصرف آنتی بیوتیک ها به عنوان یکی از معضلات چاقی بشر شناخته شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا محمد رستگارپناه در سمینار بررسی افزایش وزن و برطرف کردن آن بدون گرفتن رژیم های طاقت فرسا اظهار داشت: چاقی و لاغری افراد همیشه بستگی به خوردن غذا و تغذیه ندارد، بلکه از دلایل مختلفی برخوردار است.
وی بسیاری از رژیم های لاغری را مورد تایید ندانست و افزود: هرچه رژیم سخت تر باشد، آسیب های زیادی بر بدن وارد می کند.
به گفته وی هر شخص بنا به هورمون های موجود در بدنش، حساسیت ها و تغییراتی نسبت به انواع غذاها دارد که با شناخت این حساسیت ها باید آن را از رژیم غذایی خود حذف کند.
استاد بین الملل مقیم کانادا با اشاره به یک رژیم خاص غذایی 21 روزه و رعایت مصرف انواع میوه ها، غذاها، خوراکی ها و نوشیدنی ها افزود: در این رژیم فشار، قند و انسولین خون و خواب و آزمایش ها مربوط به کمبود آهن باید بطور مرتب اندازه گیری شود تا در پایان بتوان تفاوت کاهش یا افزایش وزن را مشاهده کرد.
وی افزود: ورزش، داروهای گیاهی و مولتی ویتامین ها از جمله موارد تاثیرگذار در کاهش وزن در این رژیم خاص است.
پژوهشگر طب سنتی اظهار داشت: یکی از غذاهایی که هورمون استروژن را بالا می برد گوشت قرمز است که مصرف آن در دنیا افزایش پیدا کرده و باید پروتئین ها جایگزین گوشت قرمز شود.
رستگار پناه، مصرف روزانه 400 گرم سبزیجات، انواع آجیل، مرغ، ماهی، سالاد، کدو حلوایی، برنج قهوه ای و ورزش را از دیگر عوامل موثر در کاهش وزن این رژیم 21 روزه برشمرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :