موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/28202 :کد

0

جان سخت ترین موجود جهان معرفی شد + عکس

  دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -جان سخت ترین موجود جهان معرفی شد + عکس

وقتی صحبت از جان سخت ترین موجود جهان می شود هیچ چیز به پای tardigrade نمی رسد. این جانور بسیار ریز متعلق به رده بی مهره ها بوده و در محیطهای آبی زندگی می کند.

به گزارش تحلیل ایران، نشریه نشنال جیوگرافی، در پاسخ به این پرسش که «فکر می کنید جان سخت ترین موجود جهان کدام است؟» می نویسد «باید سری به آب زد».

 

جان سخت ترین موجود جهان معرفی شد + عکس


این نشریه علمی می نویسد: وقتی صحبت از جان سخت ترین موجود جهان می شود هیچ چیز به پای tardigrade نمی رسد. این جانور بسیار ریز متعلق به رده بی مهره ها بوده و در محیط های آبی زندگی می کند. برخی به این جانور عنوان «خرس آبی» هم داده اند.

به نوشته نشنال جیوگرافی، این جانور مقاومت خیره کننده ای در برابر دماهای بسیار پایین، دوره های طولانی مدت خشکسالی و پرتوهای زیاد دارد و جالب اینکه این جانور تنها موجودی است که می تواند در خلاء هم زنده بماند. اکنون این پرسش مطرح می شود که tardigrade از چه ساخته شده است؟ تازه ترین مطالعه ای که در این زمینه صورت گرفته نشان می دهد بخش قابل توجهی از tardigrade متشکل از DNA خارجی است، یعنی چیزی درحدود ۱۷.۵ درصد بدن جانور.

در ادامه این گزارش آمده است: تیمی از دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی به توالی سازی ژنوم گونه های خاصی از این جانور میکروسکوپیکی از جمله Hypsibius dujardini پرداخته اند تا متوجه شوند که این جانور چگونه می تواند در محیط های بسیار سخت و خشن نیز به زندگی خود ادامه دهد؟ آنها در خلال بررسی هایشان دریافتند که ژنوم این گونه از tardigrade متشکل از چندین نوع باکتری، قارچ و سایر موجودات ذره بینی است. بر این اساس اعلام شده که ۱۶ درصد شامل باکتری، ۷ دهم درصد قارچ، ۵ دهم درصد گیاه، یک دهم درصد ریز ارگانیسم های تک سلولی و یک دهم درصد هم ویروس می شود.

به نوشته نشنال جیوگرافی، دانشمندان هیچگاه تصور نمی کردند که این جانور سخت جان تا این حد متشکل از ژنهای خارجی باشد.

منبع:میزان

                               

جانور     دانشمندان     باکتری            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :