موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/28265 :کد

0

مدارس در اولویت تامین شبکه های دسترسی قرار دارند

  دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۲
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -مدارس در اولویت تامین شبکه های دسترسی قرار دارند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: مدارس به عنوان اولویت نخست برای تامین شبکه های دسترسی محسوب می شوند که بزودی این شبکه ها برای آنان تامین خواهد شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: مدارس به عنوان اولویت نخست برای تامین شبکه های دسترسی محسوب می شوند که بزودی این شبکه ها برای آنان تامین خواهد شد.

به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نصراله جهانگرد در دومین همایش توسعه و عدالت آموزشی افزود: فناوری اطلاعات در تمامی سطوح از قبیل تدریس، تمرین، آزمایش و افزایش آگاهی به عنوان یک ابزار موثر محسوب می شود.
وی افزود: توسعه همزمان زیرساخت های ارتباطی و محتوایی نظیر شبکه های دسترسی و ایجاد سامانه های چند سکویی تولید محتوا می تواند زمینه تربیت نسل جوان با مهارت را فراهم کند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات اضافه کرد: جوانی جامعه ایرانی یک مشخصه مهم محسوب می شود و تامین امکانات آموزشی و مهارت آفرین برای این جمعیت جوان می تواند زمینه ساز تولید ثروت در کشور شود.
وی گفت: رشد و توسعه فناوری یک الزام در جامعه امروز است و جوانان باید برای شرایط پیش رو آماده شوند و برای این منظور لازم است ابزار ، شیوه و برنامه های آموزشی تغییر پیدا کند.
به گفته جهانگرد، آموزش و مهارت، مهمترین ابزار رفع شکاف طبقاتی و پل عبور از فقر فرهنگی و اقتصادی است .
فنآوری اطلاعات به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه های نرم افزاری و سخت افزار رایانه می پردازد.
فناوری اطلاعات با مسائلی مانند استفاده از رایانه های الکترونیکی و نرم افزار سروکار دارد تا تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی مطمئن و امن انجام پذیرد.
دومین همایش ' توسعه و عدالت آموزشی ' برای کاهش فقر آموزشی در ایران در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزارشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :