موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/28279 :کد

0

همه چیز برای ورود سرمایه گذار خارجی فراهم است

  دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۹
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -همه چیز برای ورود سرمایه گذار خارجی فراهم است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی تمهیدات و تضمین‌های لازم را از نظر حقوقی و قانونی برای ورود سرمایه گذار انجام داده است.

  1. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی تمهیدات و تضمین‌های لازم را از نظر حقوقی و قانونی برای ورود سرمایه گذار انجام داده است.
  2. ناصر عاشوری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو باخبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص امنیت و ورود سرمایه گذار خارجی گفت: از مسائلی که یک سرمایه گذار را جذب می‌کند تضمین سرمایه و امنیت بازگشت آن بوده است که به لحاظ حقوقی و قانونی مجلس شورای اسلامی آن را حل کرده است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
  3. وی افزود: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تمهیدات و تضمین‌های لازم رادر جهت ورود سرمایه گذاران انجام می‌دهد و از طرفی دیگر در حال حاضر کشور ما یکی از کشورهای امن منطقه بوده و همین امر موجب جذب سرمایه گذاران فراوانی خواهد بود.
  4. عاشوری گفت: کشور ما چه از نظر مرزهای هوایی و زمینی امنیت‌های لازم را داراست به طوری که روابط ترانزیتی ما با کشورهای دیگر 6 برابر افزایش یافته است بنابراین شرایط برای سرمایه گذاران مطلوب است.
  5. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین درخصوص آمادگی لازم ادارات جهت انجام امور سرمایه گذاران گفت: در ارتباط مباحث ادارات و سازمان‌های دولتی جهت صدور مجوزهای صادر کنندگان می‌بایستی هر چه سریعتر نیازهای آنان را بر طرف کرد و به طوری که سرمایه گذار در زمان کوتاهی به منافع خود جهت ترخیص کالا برسد و در جوی آرام و فضای مناسب سرمایه گذاری در کشور صورت بگیرد.
  6. وی در پایان تصریح کرد: کشور ما برای رشد و توسعه نیازمند به سرمایه گذاری دارد یکی از حسن‌های سرمایه گذاری ایجاد اشتغال است با ورود سرمایه گذاری پیشرفت در تمامی زمینه‌ها از جمله کشاورزی و صنعت را شاهد خواهیم بود زیرا دولت کشش سرمایه گذاری کلان را ندارد و با ایجاد ورود سرمایه گذاران و حمایت از بخش خصوصی زمینه توسعه وایجاد رونق را خواهد داشت.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :