موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28318 :کد

0

هماهنگی عالی بین تروریست‌ها و نظام اردوغان وجود دارد

  دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۶
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -هماهنگی عالی بین تروریست‌ها و نظام اردوغان وجود دارد

فرماندهی کل ارتش سوریه با اشاره به هماهنگی عالی بین تروریستها و دولت ترکیه، این دولت را مسئول تشدید بحران در مناطق مرزی با سوریه دانست.

فرماندهی کل ارتش سوریه با اشاره به هماهنگی عالی بین تروریستها و دولت ترکیه، این دولت را مسئول تشدید بحران در مناطق مرزی با سوریه دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای مرزبانی ارتش، تجمع گروههای تروریستی و دو ستون از خودروهای تروریستها در دو منطقه مرزی "دستورولو" و "اردو" را رصد کرده است که همزمان با قطع برق توسط مقامات مناطق مرزی ترکیه به سمت سوریه حرکت کرده اند.

 

در این بیانیه آمده است که دولت اردوغان به تشدید بحران در مرزهای مشترک ترکیه با سوریه ادامه می دهد.

 

فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد که بین ساعات 3 تا 5 صبح روز 29 نوامبر برق منطقه مرزی اردو در ترکیه قطع شد و بعد از آن دو ستون از خودروهای تروریستها به سمت سوریه حرکت کردند که نیروهای مرزبانی ارتش سوریه این خودروها را هدف قرار دادند و در پی آن یکی از این ستونها به خاک ترکیه عقب نشینی کرد و یک ستون دیگر وارد خاک سوریه شد.

 

فرماندهی کل ارتش سوریه تاکید کرد با توجه به اینکه تروریستها بعد از قطع برق به سمت سوریه حرکت می کنند افزود: این اتفاقات نشان دهنده هماهنگی عالی بین سرکرده های گروههای تروریستی و بین مسئولان مناطق مرزی ترکیه است و نیز نشان می دهد که دولت اردوغان به ارائه همه انواع حمایت از گروههای تروریستی در سوریه ادامه می دهد.

 

فرماندهی کل ارتش سوریه در خاتمه دولت اردوغان را مسئول کامل تجاوزهای خطرناک گروههای تروریستی دانست و تاکید کرد برای جلوگیری از ورود تروریستها به سوریه از طریق مرزهای ترکیه، همه تلاشها و امکانات خود را به کار می بندد.

 

گزارش ها حاکی از آن است که مقامات ترکیه عمدا در مناطق مرزی مشترک این کشور با سوریه نا امنی ایجاد می کنند که این امر انتقال تروریستها از سوریه به اروپا برای انجام جنایات تروریستی را تسهیل می کند.

 

از سوی دیگر دولت ترکیهدر ازای دستیابی به نفت و آثار باستانی مسروقه از سوریه و عراق به بهایی بسیار ناچیز سلاح و مهمات در اختیار این گروههای تروریستی قرار می دهد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :