موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28336 :کد

0

نامه رهبر معظم ایران دلسوزانه و پراهمیت است

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۲
تعداد بازدید : ۵۲۲   
 تحلیل ایران -نامه رهبر معظم ایران دلسوزانه و پراهمیت است

استاد دانشگاه کمبریج ضمن دلسوزانه و پراهمیت خواندن دومین نامه رهبرمعظم انقلاب به عموم جوانان درکشورهای غربی تصریح کردکه پیدایش گروه تروریستی داعش ریشه درسیاست های دولت های غربی چون آمریکا وانگلیس دارد

 

'رودنی شکسپیر'، استاد دانشگاه کمبریج ضمن دلسوزانه و پراهمیت خواندن دومین نامه رهبر معظم انقلاب به عموم جوانان در کشورهای غربی تصریح کرد که پیدایش گروه تروریستی داعش ریشه در سیاست های دولت های غربی چون آمریکا و انگلیس دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، رودنی شکسپیر، استاد دانشگاه کمبریج روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: نامه رهبر ایران پر اهمیت، دلسوزانه و تحلیلی صحیح از علل پیدایش گروه تروریستی داعش است.


این استاد دانشگاه افزود: ایشان ضمن اشاره صحیح به حمایت های غرب و برخی کشورهای اسلامی از داعش تنها راه رهایی از دورویی و فریب حامیان داعش را گفت وگو های منطقی و اندیشمندانه با جوانان غرب عنوان کرده اند.
شکسپیر افزود: در دراز مدت آینده دنیا در دست جوانان است و رهبر معظم ایران از جوانان دعوت کرده است تا مسوولیت شان را در قبال ما ایفا کنند.


وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش استدلال های دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس مبنی بر گسترش حملات هوایی در سوریه به بهانه مقابله با داعش و تروریسم را «دروغی بزرگ» خواند، گفت: عربستان سعودی، قطر، کویت و ترکیه با سرکردگی رژیم اسرائیل به طور سازمان یافته از داعش حمایت می کنند و دیوید کامرون نیز از این جریان دفاع می کند.


وی افزود: ما با کشوری متحد هستیم که نه تنها از داعش حمایت مالی می کند بلکه با اندیشه های وحشیانه اش غیر از خودشان می خواهند همه را قتل عام کند؛ منظور من البته عربستان سعودی وهابی است که فلسفه پیدایش داعش است.
این استاد دانشگاه افزود: ما با عربستانی متحد هستیم که بحرین را اشغال کرده و به یمن حمله می کنند و سبب تشدید بحران آوارگان می شود.


وی تصریح کرد: گسترش حملات هوایی انگلیس در سوریه هیچ تاثیری ندارد چون این روسیه، ایران، حزب الله و دولت بشار اسد هستند که محکم در مقابل تروریسم ایستاده اند و به دنیا نشان می دهند که این غرب است که داعش را ایجاد کرده، به عمد آن را شکست نمی دهد و برای مقاصدش از آن حمایت می کند.


شکسپیر اظهار کرد: در یک روز روسیه پانصد تانکر نفتی داعش را بمباران می کند، و این درحالی است که آمریکایی ها یک سال است این را می دانند هیچ کاری نمی کنند؛ دوباره روس ها این کار را تکرار می کنند اما این بار ترکیه که از خرید نفت داعش بهره می برد، طغیان می کند.
وی افزود: این صحنه یک کلاهبرداری بزرگ است و دیوید کامرون بخشی از این سناریو است.


این استاد دانشگاه در پاسخ به این سووال که چطور می توان داعش را شکست داد، به اظهارات مقام معظم رهبری در این مورد اشاره کرد و گفت: باید در سیاست های غرب یک انقلابی صورت گیرد. آمریکایی ها به همراه انگلیس و فرانسه باید قبول کنند که آنها مسببان پیدایش داعش هستند آنها همچنین باید با ابزار سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی شان با حامیان داعش مقابله کنند.


وی شرایط کنونی را به تاریخ گذشته انگلیس تشبیه کرد و گفت: در سال های 1930 در زمان نخست وزیری «نویل چمبرلین» نیز گروهی از اندیشمندان انگلیسی از هیتلر حمایت می کردند و در عین حال گروهی بودند که می گفتند پیش از آنکه دیر شود باید سیاست هایمان را تغییر دهیم که البته دیر شد و جنگ جهانی دوم رقم خورد.


شکسپیر افزود: شرایط کنونی هم چنین است. ما باید سیاست هایمان را مانند سال 1930 تغییر دهیم و یک انقلاب در سیاست های خود رقم زنیم.
پس از حوادث تروریستی که در آبان ماه امسال در فرانسه اتفاق افتاد حضرت آیت الله خامنه ای روز یکشنبه گذشته در نامه ای خطاب به جوانان اروپا و آمریکا درباره ریشه های این حوادث تروریستی سخن گفتند.


سیاست های متناقض آمریکا در قبال تروریسم، تهاجم های نظامی به جهان اسلام، محکوم کردن حمله تروریستی پاریس، اشاره به خونریزی در فلسطین و خشونت داعش درعراق و سوریه، لزوم مقابله با اندیشه خشونت زا، تروریسم درد مشترک جهان اسلام و غرب بخش هایی از نامه رهبر انقلاب است که از سوی رسانه های غربی مورد توجه و تفسیر قرار گرفته است.

 منبع : ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :