موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/28368 :کد

0

سیاست های غرب عامل پیدایش تروریسم بوده است

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۳۸۴   
 تحلیل ایران -سیاست های غرب عامل پیدایش تروریسم بوده است

«آیت الله خامنه ای تاکید کرد امروز کمتر کسی است که از نقش ایالات متحده و متحدانش در تغذیه و تحویل سلاح به القاعده و طالبان و پیروان شرور این گروه ها اطلاع نداشته باشد.»

 رسانه های روسیه به نقل از نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی نوشتند: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران خطاب به جوانان کشورهای غربی تاکید کرد که سیاست های دوگانه کشورهای غربی عامل بروز و پیدایش تروریسم و شکل گیری گروه های خطرناکی چون القاعده بوده است.

 

خبرگزاری روسی اینترفاکس در گزارش خود با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران معیارهای دوگانه غرب به رهبری آمریکا در قبال جهان اسلام را علت پیدایش گروه های تروریستی ازجمله طالبان و داعش و تشدید فعالیت های تروریستی در سطح بین المللی خواند. 


«آیت الله خامنه ای تاکید کرد امروز کمتر کسی است که از نقش ایالات متحده و متحدانش در تغذیه و تحویل سلاح به القاعده و طالبان و پیروان شرور این گروه ها اطلاع نداشته باشد.»


خبرگزاری اینترفاکس در ادامه مطلب خود به نقل از نامه مقام معظم رهبری نوشت: تهاجم های مسلحانه به کشورهای اسلامی که تلفات انسانی بسیار سنگینی داشته است، یک نمونه دیگر از تضاد منطق حاکم بر غرب است. کشورهایی که هدف هجوم غرب قرار گرفتند، افزون بر تلفات انسانی از زیرساخت های اقتصادی و صنعتی محروم شده و حرکت این کشورها به سوی پیشرفت و توسعه متوقف شد.


ایتارتاس خبرگزاری دیگر روسی نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران، آمریکا را به همدستی با گروه های تروریستی و ایجاد و حمایت از گروه هایی همچون القاعده و داعش متهم کرد.


در گزارش رسانه روسی با اشاره به نامه حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان غربی آمده است: رهبر انقلاب در این نامه در مورد خطر اعمال معیارهای دوگانه در تقسیم تروریست ها به گروه های خوب و بد هشدار داد و افزود: هیچ یک از منافع کشورها نمی تواند در مقایسه با ارزش های انسانی یا اخلاقی در اولویت قرار گیرد.


ایتارتاس افزود: ' ریشه های خشونت را باید در غرب و نه جهان اسلام جست و جو کرد، زیرا فرهنگ سیاسی غرب در طول سالیان دراز تهاجم نرم و گسترده ای را علیه جهان اسلام انجام داد و خشونت و اصول غیراخلاقی را در کشورهای اسلامی ترویج کرد.


' آیت الله خامنه ای تاکید کردند که داعش نمی توانست در دین انساندوست اسلام که قتل یک انسان را با قتل بشریت برابر می داند، شکل بگیرد و غرب مسئول بروز این مساله است.
' رهبر ایران در نامه خود از جوانان غربی خواست در باره این موضوع فکر کنند، چرا جوانانی که در کشورهای اروپایی به دنیا آمده و از نظر هوشی و روانی در این محیط پرورش یافته اند به سازمان های تروریستی جذب می شوند'.


تارنمای روسی اسلام تودی نیز امروز نوشت: 'آیت الله خامنه ای رهبر ایران در نامه دوم خود به جوانان غربی تاکید کرد کشورهای خاورمیانه بیشتر از اروپا از تروریسم آسیب می بینند.
' آیت الله خامنه ای تاکید کرد ترور و قتل و خشونت بر خلاف غرب بخش های بیشتری از کشورهای اسلامی را دربرگرفته و افراد بیشتری قربانی آن می شوند.'


رسانه روسی افزود: رهبر ایران بار دیگر آمریکا را به کمک و حمایت از سازمان های تروریستی خطرناک چون القاعده، داعش و طالبان متهم و تاکید کرد که ریشه های خشونت و ترور را باید در غرب جستجو کرد که بستر آن را در کشورهای اسلامی فراهم کرده است.
خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» هم نامه آیت الله خامنه ای به جوانان کشورهای غربی را منتشر کرد که در آن ایشان دیدگاه خود درباره تروریسم و نقش غرب در این پدیده شوم را تشریح و بازگو کرده است.


اسپوتنیک به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: درست است که امروز تروریسم درد مشترک ما و شماست، امّا لازم است بدانید که ناامنی و اضطرابی که در حوادث اخیر تجربه کردید، با رنجی که مردم عراق، یمن، سوریه، و افغانستان طیّ سالهای متمادی تحمّل کرده اند دو تفاوت عمده دارد؛ نخست اینکه دنیای اسلام در ابعادی به مراتب وسیع تر، در حجمی انبوه تر و به مدّت بسیار طولانی تر قربانی وحشت افکنی و خشونت بوده است؛ و دوّم اینکه متأسفانه این خشونت ها همواره از طرف برخی قدرت های بزرگ به شیوه های گوناگون و به شکل مؤثّر حمایت شده است.
رسانه روسی ادامه داد: 'رهبر عالی ایران برخورد دوگانه غرب را با جنبش بیداری در جهان اسلام ، نمونه گویایی از تضاد در سیاست های غربی خواند. 


' آیت الله خامنه ای در نامه خود همچنین به سیاست های حمایت گرایانه غرب از اسراییل به عنوان تضاد دیگر در رفتار کشورهای غربی اشاره و اضافه کرد: چهره دیگر این تضاد رفتاری غرب، در پشتیبانی از تروریسم دولتی اسراییل دیده می شود. مردم ستمدیده فلسطین بیش از 60سال است که بدترین نوع تروریسم را تجربه می کنند. 


پورتال خبری روسی «ایران.رو» هم بخش هایی از نامه مقام معظم رهبری را منتشر کرد و نوشت: رهبر عالی ایران به جوانان کشورهای غربی نامه دیگری را ارسال کرد که نامه دوم به جوانان این کشورها محسوب می شود و علت نگارش این نامه حوادث تروریستی در پاریس بود که جان 130 نفر را گرفت.


ایران.رو افزود: آیت الله خامنه ای در نامه خود خطاب به جوانان غربی سیاست های دوگانه غرب را به باد انتقاد گرفت و نوشت 'حوادث ناگوار فعالیت های تروریستی در فرانسه بار دیگر من را به سوی صحبت با شما سوق داد. متاسفم که چنین رویدادهایی باید زمینه را برای گفت و گو فراهم کنند'.
رسانه روسی افزود: رهبر عالی ایران یادآوری کرد حوادثی شبیه رویدادهای اخیر پاریس را مردم عراق، یمن، سوریه و افغانستان در طول سالیان متمادی تجربه می کنند.
رسانه روسی در پایان نوشته خود به نقل از رهبر معظم انقلاب افزود: جهان اسلام مدتهاست که قربانی ترور شده و گروه های تروریستی توسط برخی قدرت های بزرگ حمایت می شوند.

 منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :