موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28389 :کد

0

کابینه آلمان مشارکت در حملات ضد داعش را تأیید کرد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -کابینه آلمان مشارکت در حملات ضد داعش را تأیید کرد

شورای وزیران دولت آلمان ظرح مشارکت این کشور در حملات ضد تروریست‌ها در سوریه را تأیید کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، کابینه دولت آلمان طرح مشارکت نیروهای نظامی این کشور در حملات علیه تروریست‌ها در سوریه را تأیید کرد.

 

پیشتر نشریه آلمانی اشپیگل گزارش داده بود که بر اساس ارزیابی‌های انجام شده عملیات نظامی ارتش آلمان علیه داعش حدود 134 میلیون یورو هزینه خواهد داشت.

 

وزیر دفاع و وزیر امور خارجه آلمان یک لایحه مشترک برای عملیات نظامی آلمان علیه داعش را به دفتر صدر اعظم آلمان ارائه کرده اند.

 

در یادداشت 16 صفحه‌ای که هفته نامه «اشپیگل» منتشر کرده است، هزینه‌ها برای این عملیات برای سال 2016 حدود 134 میلیون یورو برآورد شده است. بر این اساس حدود 1200 سرباز آلمانی به این عملیات اعزام خواهند شد. این عملیات بر اساس قانون دفاع از خود جمعی براساس بند 51 منشور سازمان ملل متحد انجام می‌گیرد و تا 31 دسامبر 2016 ادامه دارد.

 

همچنین در این لایحه ارائه شده به دفتر صدر اعظم آلمان مناطق عملیاتی مشخص شده است، که شامل مدیترانه شرقی، خلیج فارس و دریای سرخ می باشد.

 

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، دولت آلمان می‌خواهد با هواپیماهای شناسایی تورنادو و یک کشتی جنگی در مبارزه علیه داعش در سوریه مشارکت کند. همچنین یک هواپیمای سوخت‌رسان و عملیات شناسایی ماهواره‌ای انجام خواهد شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آلمان     نیرو     تروریست     داعش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :