موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28432 :کد

0

ترکیه حدود ۱۳۰۰ پناهجو را بازداشت کرد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۵۴
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -ترکیه حدود ۱۳۰۰ پناهجو را بازداشت کرد

تنها یک روز پس از توافق ترکیه و اتحادیه اروپا در مورد راهکارهای مقابله با بحران پناهجویان، پلیس ترکیه حدود ۱۳۰۰ پناهجو را بازداشت کرد.

تنها یک روز پس از توافق ترکیه و اتحادیه اروپا در مورد راهکارهای مقابله با بحران پناهجویان، پلیس ترکیه حدود 1300 پناهجو را بازداشت کرد.

 

بنابر گزارش‌های خبرگزاری رویترز و خبرگزاری دولتی آنادولو ترکیه، پلیس ترکیه حدود 1300 مهاجر غیرقانونی را که تصمیم داشتند از خاک ترکیه خود را به جزیره لسبوس یونان برسانند، بازداشت کرده است. به گفته مقامات ترکیه، این مهاجران که روز گذشته (دوشنبه 30 نوامبر 2015) در جریان یک عملیات گسترده در نزدیکی شهر بندری «آیواجیک» بازداشت شدند، شهروندان ایران، افغانستان، عراق و سوریه هستند.

 

به گزارش دویچه‌وله، پلیس ترکیه این مهاجران را به مرکزی برای استرداد پناهجویان فرستاده است تا به کشورهای خود بازگردانده شوند.

 

در جریان عملیات روز دوشنبه، پلیس ترکیه همچنین تعدادی از قاچاقچی‌های انسان را نیز بازداشت و تعدادی قایق موتوری ضبط کرده است.

 

شهر بندری آیواجیک تنها چند کیلومتر تا جزیره لسبوس در یونان فاصله دارد. شمار بسیاری از مهاجران غیرقانونی که خود را به جزیره لسبوس و به این ترتیب خاک اتحادیه اروپا رساندند سفر خود را از این منطقه ساحلی در خاک ترکیه آغاز کردند.

منبع:ایسنا

                               

بازداشت     پناهندگان     ترکیه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :