موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست منابع طبیعی

a/28463 :کد

0

۹۰ کیلومتر کمربند حفاظتی در استان البرز اجرایی شده است

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۶
تعداد بازدید : ۳۴۵   
 تحلیل ایران -۹۰ کیلومتر کمربند حفاظتی در استان البرز اجرایی شده است

معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: هم‌اکنون با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۹۰ کیلومتر کمربند حفاظتی در استان اجرایی شده است.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: هم‌اکنون با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 90 کیلومتر کمربند حفاظتی در استان اجرایی شده است.

 

به گزارش  "تحلیل ایران" ، عبدالرضا ابراهیمی ظهر امروز در حاشیه بازدید از روستای سیجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح اجرای کمربند حفاظتی در استان البرز از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره‌کل است،‌ اظهار کرد: تاکنون حدود 90 کیلومتر کمربند حفاظتی در استان اجرا شده است.


وی در ادامه سخنان خود به تدوین و تهیه نقشه کاداستر برای 100 هزار هکتار از اراضی ملی البرز خبر داد و افزود: کاداستر فهرست مرتب شده اطلاعات مربوط به قطعات زمین است که مشخصه‌های زمین مانند اندازه، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی یا حقوقی به نقشه بزرگ مقیاس اضافه شده است و دقت آن باید 2.5 تا پنج برابر افزایش یابد.


معاون منابع طبیعی و آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای روستای سیجان اجرای طرح‌های جنگل‌کاری است.     


مهدی فتحی اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده 130 هکتار از اراضی ملی این روستا جنگل‌کاری می‌شود.


وی تأکید کرد: برای اجرای این طرح از گونه‌های مختلف از جمله بنه، زرشک، سنجد، سماق، زالزالک، گردو جنگلی و بادام جنگلی استفاده می‌شود.


معاون منابع طبیعی و آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در ادامه سخنان خود با اشاره به وقوع سیل در تابستان امسال در روستای سیجان تصریح کرد: با وقوع سیل این روستا خسارات جانی و مالی فراوانی دید.


فتحی ادامه داد: برای کنترل سیل اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 624 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.


وی از دیگر اقداماتی که برای جلوگیری از سیل در این منطقه انجام شده است را اجرای طرح‌های مختلف از جمله کپه‌کاری دانست و خاطرنشان کرد: اجرای طرح کپه‌کاری در 65 هکتار از اراضی این منطقه در دست انجام است.


خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :