موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28501 :کد

0

داعش و گروه های تروریستی سرمایه های ناتو هستند

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -داعش و گروه های تروریستی سرمایه های ناتو هستند

اندیشکده انگلیسی 'گلوبال ویژن ۲۰۰۰ ' ضمن پراهمیت خواندن دومین نامه رهبر معظم انقلاب به عموم جوانان در کشورهای غربی تصریح کرد که برای مبارزه با تروریسم، کشورهای اسلامی منطقه باید با یکدیگر متحد شوند.

به گزارش تحلیل ایران، اندیشکده «گلوبال ویژن 2000 » در بیانیه ای که یک نسخه آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، عنوان کرد: ما از نگرانی هایی که حضرت آیت الله خامنه ای در نامه اخیرشان در مورد تروریسم مطرح ساختند استقبال می کنیم.


این بیانیه افزود: ایشان در نامه مهم شان دو مساله مهم را، اعم از قربانی شدن مسلمانان به واسطه تروریسم جهانی و ریشه دار بودن داعش در قدرت های غربی، را مورد توجه قرار دادند.


این اندیشکده با بیان اینکه نظام سرمایه داری غرب عامل اصلی تشدید بحران تروریسم است، عنوان کرد: تروریسم جهانی ناشی از بحران بدهکاری اقتصاد غرب است که برپایه رباخواری، نزول و سرمایه داری بنا شده و از سال 2007 میلادی تاکنون تشدید شده است.


بیانیه یادشده ضمن اشاره به بخش هایی از نامه حضرت آیت الله خامنه ای، تصریح کرد: این مهم است که ما یک سیستم اقتصادی بین المللی بر پایه اخلاق و عدل برپا کنیم.


بیانیه «گلوبال ویژن 2000» با اشاره به اینکه «راه حل های نظامی که از سوی قدرت های تک قطبی اعمال می شود به شدت خطرناک است» تصریح کرد: در سال 1990 میلادی جورج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا طرح نظم نوین جهانی را اعلام کرد و در سال 2001 میلادی واشنگتن با به راه انداختن مبارزه با تروریسم، آن را کلید زد.


این بیانیه افزود: اکنون جنگ جهانی علیه انسان به بهانه تروریسم آغاز شده و با ایجاد هرج و مرج، زمینه را برای نظم نوین جهانی فراهم آورده است.


در این بیانیه آمده است: آمریکا به همراه کارزار نظامی اش یعنی ناتو، طی عملیات گسترده جاسوسی، تحریم های اقتصادی و سیاست های تغییر رژیم، در سرتاسر دنیا ریشه دوانده تا کشورها را به اطاعت از خود وادارد.


این اندیشکده انگلیسی همچنین افزود: سرنگونی اخیر جنگنده روسی از سوی ترکیه که با همکاری آمریکا صورت گرفت، تلاشی بود که در جریان آن مسکو و واشنگتن علیه تروریسم همسو نشوند.


«گلوبال ویژن 2000» مدعی شد: پرواضح است که داعش و گروه های تروریستی منطقه سرمایه های ناتو هستند؛ واشنگتن داعش را «ارتش پنهان سیا» (آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا) می خواند که می تواند از آن برای مبارزه نیابتی علیه کشورهای منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی استفاده کند.


این اندیشکده انگلیسی تصریح کرد: داعش تاکنون به عنوان ابزاری مفید برای اهداف ژئوپلیتیک آمریکا در سوریه و عراق به منظور گسترش حملات نظامی غرب در منطقه مورد استفاده قرار گرفته است. لذا اگر دنیا بخواهد که از گسترش داعش و تاثیرات آن از جمله بحران آوارگان جلوگیری کند باید جلوی اقدامات غرب را در منطقه بگیرد.


اندیشکه گلوبال ویژن 2000 در پایان با بیان اینکه مسلمانان باید متحد شوند تا علیه تروریسم مقابله کنند، افزود: قدرت های اسلامی همچون ایران، عربستان سعودی، ترکیه و پاکستان باید اتحاد سیاسی، اقتصادی و نظامی ایجاد کنند؛ پیش از آنکه دخالت های غرب سبب بروز هرج و مرج در کشورهای اسلامی، نابود کردن تک تک جوامع مسلمانان و فروپاشی منطقه شود.


گلوبال ویژن 2000 یک گروه مطالعاتی راهبردی غیر دولتی متشکل از چند سازمان همفکر است که هدف آن ارایه راه حل هایی برای جامعه مسلمان انگلیس به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری براساس دیدگاه های اسلامی است و مدیریت آن برعهده معین یاسین می باشد.


س از حوادث تروریستی که در آبان ماه امسال در فرانسه اتفاق افتاد حضرت آیت الله خامنه ای روز یکشنبه گذشته در نامه ای خطاب به جوانان اروپا و آمریکا درباره ریشه های این حوادث تروریستی سخن گفتند.


سیاست های متناقض آمریکا در قبال تروریسم، تهاجم های نظامی به جهان اسلام، محکوم کردن حمله تروریستی پاریس، اشاره به خونریزی در فلسطین و خشونت داعش درعراق و سوریه، لزوم مقابله با اندیشه خشونت زا، تروریسم درد مشترک جهان اسلام و غرب بخش هایی از نامه رهبر انقلاب است که از سوی شخصیت ها و رسانه های غربی مورد توجه و تفسیر قرار گرفته است.

منبع:ایرنا

                               

داعش     تروریست     اقتصاد     غرب        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :