موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/28505 :کد

0

برف و باران کشور را فرا می گیرد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۵۴
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -برف و باران کشور را فرا می گیرد

از بعد از ظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی به کشور ابرناکی، بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و درمناطق کوهستانی بارش برف در استان های واقع در غرب، جنوب غرب در برخی نقاط شمال غرب کشور آغاز می شود.

  • کارشناس سازمان هواشناسی گفت :‌ از بعد از ظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی به کشور ابرناکی، بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و درمناطق کوهستانی بارش برف در استان های واقع در غرب، جنوب غرب در برخی نقاط شمال غرب کشور آغاز می شود.
  • احد وظیفه در گفتگوی تلفنی با خبرنگار افزود: همچنین کاهش نسبی دما روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و کاهش محسوس دما در روزهای جمعه و شنبه روی خواهد داد.
  • وی گفت :  این سامانه بارشی از اواخر روز سه شنبه استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز را فرا می گیرد و از پنجشنبه با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد در استانهای ساحلی دریای خزر بر شدت بارش افزوده می شود که تا جمعه ادامه می یابد و در غالب استانهای کشور با کاهش قابل توجه دما همراه خواهد بود.
  • کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت : شرایط جوی در روز سه شنبه همراه با بارش باران و برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان و بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در کرمانشاه ، ایلام ، شمال خوزستان ، لرستان ، همدان ، مرکزی و به تدریج قم ، قزوین ، البرز و تهران و شدت بارش در استانهای ایلام، لرستان و کرمانشاه خواهد بود.
  • احد وظیفه افزود : روز چهارشنبه هم بارش باران و در ارتفاعات بارش برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران. شدت بارش در استانهای ایلام، خوزستان، لرستان و کرمانشاه پیش بینی می شود و این شرایط در روز پنجشنبه و جمعه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار می رود.
  • منبع: خبرگزاری صدا و سیما
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :