موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/28513 :کد

0

صلح کلمبیا منافع بزرگی برای محیط زیست دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۳
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -صلح کلمبیا منافع بزرگی برای محیط زیست دارد

رئیس جمهوری کلمبیا در اجلاس آب و هوای پاریس گفت، پایان جنگ مسلحانه با شبه نظامیان انقلابی فارک در کلمبیا که ممکن است در ماه های آینده محقق شود، منافع بزرگی برای محیط زیست به ارمغان خواهد آورد.

«خوآن مانوئل سانتوس» رئیس جمهوری کلمبیا در اجلاس آب و هوای پاریس گفت، پایان جنگ مسلحانه با شبه نظامیان انقلابی فارک در کلمبیا که ممکن است در ماه های آینده محقق شود، منافع بزرگی برای محیط زیست به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، سانتوس افزود که در صورت حصول صلح در کلمبیا، حملات شورشیان فارک علیه خطوط لوله نفت و زیرساخت ها که باعث ریخته شدن بیش از چهار میلیون بشکه نفت به رودخانه ها و دریا در سالهای اخیر شده، قطع خواهد شد.
وی خاطرنشان ساخت که خود شورشیان، محافظان کشت های غیر قانونی هستند که باعث جنگل زدایی بیش از 5 میلیون هکتار از جنگل های استوایی کلمبیا شده ا ند.
به گفته سانتوس، صلح باعث خواهد شد که اعضای فارک به متحدان دولت تبدیل شوند و به جای حفاظت از کشت غیر قانونی ، آن را با کشت های قانونی و پایدار جایگزین کنند تا بدین صورت از 'تخریب روزافزون زیست محیطی' جلوگیری شود.
در این زمینه ، رئیس جمهوری کلمبیا بر هدف این کشور آمریکای جنوبی در کاهش 20 درصدی انتشارات گازهای گلخانه ای تاکید و تصریح کرد که کلمبیا از بخش بزرگی از میراث جهانی آب ، جنگل ها و خاک حاصلخیز بهره می برد.
وی گفت: ما کشوری با بیشترین تنوع زیستی در هرکیلومترمربع هستیم اما همچنین در مقابل تغییر آب و هوایی آسیب پذیر می باشیم. در این رابطه وی تاکید کرد که جلوگیری از تغییر آب و هوایی، بزرگترین چالش بشریت در تمام تاریخ است.
بنا براین گزارش ، حملات به لوله های انتقال نفت ، بدترین اثراتی نیستند که فارک در طبیعت بر جا می گذارد. هر هکتار زمینی که فارک به کشت کوکا اختصاص داده باعث تخریب سه هکتار جنگل شده ا ست. استخراج غیر قانونی سنگ معدن کولتان (سنگی متشکل از کلومبیت و تانتالیت) که گفته می شود این گروه آن را در جنگل آمازون کنترل می کند باعث بردگی گروه های سرخپوست شده و استخراج غیر قانونی طلا نیز باعث آلودگی رودخانه ها و نهرها شده است .

                               

محیط زیست     کلمبیا     جنگل     نفت     خاک    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :