موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28533 :کد

0

ادامه اعتراض علیه مداخله نظامی انگلیس در سوریه

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۰۳:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -ادامه اعتراض علیه مداخله نظامی انگلیس در سوریه

مخالفان مداخله نظامی انگلیس در سوریه مقابل دفتر نخست وزیری بریتانیا تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مخالفان مداخله نظامی انگلیس در سوریه مقابل دفتر نخست وزیری بریتانیا تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش تحلیل ایران، شماری از فعالان ضد جنگ در اعتراض به طرح دولت انگلیس برای مداخله نظامی در سوریه مقابل ساختمان نخست وزیری در لندن تجمع کردند.

معترضان با فریاد جنگ را رها کنید و سوریه را بمباران نکنید از نمایندگان پارلمان انگلیس خواستند به طرح دولت برای مداخله نظامی در سوریه رای ندهند .
قرار است فردا طرح دولت در مجلس عوام بحث و بررسی و سپس رای گیری شود.

این درحالی است که جرمی کوربین رهبر حزب کارگر که خود از مخالفان جنگ و مداخله نظامی در سوریه است بارها مخالفت خود را با این طرح اعلام و آنرا موجب وارد آوردن آسیب بیشتر به مردم و زیر ساختهای این کشور دانست.

در این حال از درون حزب کارگر خبر می رسد که اختلافات درباره مداخله نظامی انگلیس در سوریه بالا گرفته است و کوربین تحت فشار شماری از اعضای حزب کارگر با تاکید برمخالفت خود با این طرح آنان را در حمایت یا رد آن مختار کرده است.

مخالفان جنگ، با اشاره به حضور انگلیس در ائتلاف آنچه که مبارزه با تروریسم در عراق به سرکردگی آمریکا خوانده اند می گویند چنانچه انگلیس قصد مبارزه واقعی با داعش را دارد چرا حملات مورد نظر خود در سوریه را علیه مواضع داعش در عراق انجام نمی دهد.

آنان با اشاره به ادعای چندین ساله آمریکا برای مبارزه با تروریسم در افغانستان ، عراق و سوریه و همزمان افرایش توانمندیهای تروریستها معتقدند در پس اینگونه طرحها مبارزه واقعی مشاهده نمی شود و مداخلات نظامی اهداف دیگری را دنبال می کند که به سود مردم سوریه و جهان نیست.

از زمان طرح دولت محافظه کاران برای مداخله نظامی در سوریه خیابانهای مرکزی و مقابل ساختمان نخست وزیری و پارلمان انگلیس صحنه تجمعات کوچک و بزرگ و تظاهرات در مخالفت با مداخله نظامی انگلیس در سوریه است.

کابینه انگلیس امروز سه شنبه در نشست هفتگی خود به اتفاق آراء طرح دوازده ماده ای دیوید کامرون نخست وزیر این کشور را برای مشارکت انگلیس در حملات هوایی علیه اهداف گروه تروریستی داعش از عراق تا سوریه تصویب کرد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :