موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28553 :کد

0

برگزاری تظاهرات ضد دولتی در پایتخت ارمنستان

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۰۸
تعداد بازدید : ۱۱۹   
 تحلیل ایران -برگزاری تظاهرات ضد دولتی در پایتخت ارمنستان

مردم ارمنستان طی تظاهراتی در پایتخت این کشور خواستار استعفای رئیس جمهور این کشور شدند.

مردم ارمنستان طی تظاهراتی در پایتخت این کشور خواستار استعفای رئیس جمهور این کشور شدند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، حدود ۵ هزار نفر از مردم ارمنستان در ایروان پایتخت این کشور علیه دولت شعار سر دادند. معترضان علیه رئیس جمهور سرژیک سرکیسیان و تلاش وی برای اصلاح قانون اساسی شعار دادند.

مردم پایتخت ارمنستان با تجمع در میدان آزادی این شهر خواستار استعفای رئیس جمهور و توقف تغییر در قانون اساسی این کشور شدند. معترضان که در دستشان پرچم کشورشان بود با شعار استعفا خطاب به رئیس جمهور خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری زود هنگام شدند.

تظاهرات مردم ارمنستان پیش از برگزاری همه پرسی ۶ دسامبر به پیشنهاد رئیس جمهور برای تغییر قوانین اجرایی کشور از سیستم ریاست جمهوری به نخست وزیری اتفاق افتاد.

احزاب مخالف دولت ارمنستان که گفته می شود حامیان اصلی تظاهرات پایتخت هستند اعتقاد دارند رئیس جمهور می خواهد با این قانون قدرت دائمی خود را در کشور تضمین کند.

رافی هوانسیان رهبر حزب مخالف دولت در جمع تظاهرکنندگان گفت این دولت روزهای آخر عمر خود را سپری می کند. وی افزود: به طور حتم ما بدون خونریزی پیروز خواهیم شد. ما به جای برگزاری همه پرسی خواستار استعفای رئیس جمهور هستیم.

یکی از تظاهرکنندگان به خبرگزاری فرانسه گفت که مردم به جای قانون اساسی جدید رئیس جمهور جدید می خواهند.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :