موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28559 :کد

0

بشار اسد: ورود روسیه به جنگ سوریه توازن موجود را تغییر داد

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۴
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -بشار اسد: ورود روسیه به جنگ سوریه توازن موجود را تغییر داد

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه ضمن پیش بینی برخورداری از حمایت قوی تر روسیه، از ورود مسکو به جنگ سوریه به عنوان تغییر دهنده توازن در این کشور یاد کرد.

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه ضمن پیش بینی برخورداری از حمایت قوی تر روسیه، از ورود مسکو به جنگ سوریه به عنوان تغییر دهنده توازن در این کشور یاد کرد.

 

به نوشته روزنامه «دیلی استار»، اسد در گفت وگو با تلویزیون جمهوری چک گفت، سرنگونی جنگنده روسیه از سوی ترکیه دشمن منطقه ای، نشان دهنده نارضایتی آنکارا از تحولاتی است که در سوریه به نفع دولت رخ داده است.


رئیس جمهوری سوریه افزود: فکر می کنم (سرنگونی جنگنده) نشان دهنده نیت واقعی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و از دست رفتن شهامت و جرات وی به خاطر تغییری است که مداخله روسیه در توازن موجود ایجاد کرد.


اسد خاطر نشان کرد: جنگ علیه تروریسم ادامه دارد. حمایت یا مشارکت روسیه قوی تر می شود. در هر صورت، این (حمایت) قوی تر است و هیچ راه بازگشتی در این رابطه وجود ندارد.
وی همچنین گفت: گروه های «شبه نظامی» که سلاح خود را زمین بگذارند و به زندگی عادی بازگردند، مشمول عفو کامل خواهند شد.


اسد با اشاره به واژه تروریست ها که از سوی دمشق برای همه شورشیانی که در سوریه با دولت می جنگند، استفاده می شود، گفت که دولت معامله با تروریست ها را منتفی نمی داند. اگر آنها بخواهند موضع خود را تغییر دهند، البته، ما باید با آنها معامله کنیم. اما، در باره داعش، النصره و گروه های وابسته به القاعده باید گفت، آنها حاضر به زمین گذاشتن سلاح خود نیستند و حاضر به مذاکره با دولت نیستند.


اسد همچنین در این مصاحبه که یکشنبه انجام و روز سه شنبه پخش شد، گفت که تروریست ها با پناهجویان سوری در اروپا قاطی شده اند.

 منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :