موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دین و اندیشه

a/28585 :کد

0

عاشورا مهمترین مدرسه انسان سازی است

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۶
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -عاشورا مهمترین مدرسه انسان سازی است

حضرت آیت الله نوری همدانی عاشورا را مهمترین مدرسه انسان سازی نام برد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با الهام از این حادثه عظیم به پیروزی رسید.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی عاشورا را مهمترین مدرسه انسان سازی نام برد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با الهام از این حادثه عظیم به پیروزی رسید.


به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت الله نوری همدانی سه شنبه شب در مراسم ویژه اربیعن حسینی در حسینیه سنندج، اظهار داشت: عاشورا مهمترین مدرسه انسانی سازی است و به همین دلیل نیز جمهوری اسلامی ایران با الهام از این حادثه عظیم و مهم در تاریخ اسلام به پیروزی رسید.

 

وی با اشاره به اهمیت حادثه عظیم عاشورا، گفت: هشت سال دفاع مقدس در جمهوری اسلامی ایران در شرایطی موجب اقتدار کشور شد که جوانان این مرز و بوم با الهام از عاشورا و قیام امام حسین (ع) راهی جبهه های جنگ حق علیه باطل شدند.

 

این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به واسطه الهام‌گیری از مکتب الهی و اثربخش عاشورا دارای محتوا و ظرفیت بسیار بالایی است که تاثیرات آن در جهان کاملا نمایان است.

آیت الله نوری همدانی افزود: حکومت ولایت فقیه نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است و انقلاب ما در شرایطی به پیروزی رسید که کشور ما بعد از سالهای سلطه به آزادی و استقلال رسید.

 

وی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران را نابودی نظام استکباری در ایران عنوان کرد و افزود: به‌طوری‌که در اول انقلاب ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران سکونت داشتند که انقلاب پای تمام آن‌ها را از خاک کشور برید و امروز ایران اسلامی در استقلال ازدستاوردهای خود دفاع می کند.

وی ایجاد وحدت در بین ملت ایران را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و اظهار داشت: انقلابی که امام در ایران پایه‌گذاری کردند، موجب ایجاد اتحاد و برادری در بین شیعه و سنی، دولت و ملت و اقشار مختلف شد

.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به جایگاه مهم حضرت امام خمینی در راستای ایجاد وحدت و همدلی بین مردم، افزود: امام خمینی(ره) یک هفته بعد از پیروزی انقلاب نامه‌ای به مردم کردستان نوشتند و در آن از رشادت‌ها، ایثار و از خودگذشتگی مردم این استان تقدیر کردند

.

وی همچنین با بیان اینکه امشب شب اربعین سالار شهیدان است و همه ما باید ادامه دهنده راه عاشورا باشیم، گفت: قلب همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان به عشق حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می‌‌تپد

.

وی با اشاره به اینکه حادثه عظیم عاشورا باعث احیاد مجدد دین مبین اسلام شد، یادآور شد: امروز نیز دشمن از تمامی ظرفیت های در اختیار خود استفاده می کند تا به اسلام ضربه بزند و همه ما باید در مقابل این توطئه ها هوشیار باشیم و از حادثه عظیم کربلا درس بگیریم.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی به مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: برپایی نماز جمعه، عزت و استقلال، بسیج به عنوان یک شجره طیبه، وحدت و همدلی در کشور از جمله مهمترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :