موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28603 :کد

0

آمریکا از پایگاه خود در ژاپن خارج می شود

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -آمریکا از پایگاه خود در ژاپن خارج می شود

خبرگزاری کیودو ژاپن روز چهارشنبه نوشت: مقام های ارشد دفاعی آمریکا و ژاپن برای انتقال پایگاه نظامی آمریکایی در اوکیناوا موافقت کردند.

خبرگزاری کیودو ژاپن روز چهارشنبه نوشت: مقام های ارشد دفاعی آمریکا و ژاپن برای انتقال پایگاه نظامی آمریکایی در اوکیناوا موافقت کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛رسانه ژاپنی به نقل از پایگاه خبری وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نوشت: «باب ورک» معاون وزیر دفاع آمریکا و «کی جی واکامایا» معاون وزیر دفاع ژاپن بر اساس توافقی که شب گذشته (سه شنبه) انجام شد، متعهد شدند در کوتاهترین فرصت ممکن نیروهای آمریکایی را از پایگاه دریایی - هوایی «فوتنما» در اوکیناوا به مکان دیگری منتقل کنند.


از آنجایی که حضور آمریکا در این پایگاه هوایی در ژاپن سال ها محل نزاع است، دو طرف موافقت کردند برای تحکیم پیمان های دو کشور و جلوگیری از تنش داخلی در ژاپن هرچه سریعتر نخستین قدم را برای خروج نیروهای آمریکایی از این پایگاه بردارند.


بر اساس این گزارش، دو طرف همچین بر اجرای موافقت نامه قبلی سال 1997 برای آغاز همکاری های نظامی و دفاعی میان ارتش آمریکا و نیروهای دفاع شخصی ژاپن تاکید کردند.


این گزارش از توافق دولت ژاپن برای ساخت یک پایگاه نظامی هزار 600 متری دیگر در سواحل «ناگو» برای جابجایی نیروهای آمریکایی از منطقه شلوغ «اوکیناوا» خبر داد و افزود: «تاکه شی اوناگا» فرماندار اوکیناوا به این طرح دولت برای انتقال آمریکایی ها به «ناگو» نیز مخالفت کرد و پیشنهاد داد آنها را به نقطه ای دور افتاده تر در جنوب این جزیره انتقال دهند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :