موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/28643 :کد

0

کیفیت هوای تهران همچنان سالم است

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -کیفیت هوای تهران همچنان سالم است

با وجود بارندگی و کاهش میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، شاخص کیفیت هوای تهران همچون روز گذشته در شرایط سالم قرار دارد.

 معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با وجود بارندگی و کاهش میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون، شاخص کیفیت هوای تهران همچون روز گذشته در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز در شرایط سالم قرار دارد. 
آلودگی هوای پایتخت دیروز(سه شنبه) پس از هشت روز متوالی از شرایط ناسالم برای گروه های حساس به شرایط سالم تغییر کرد. 
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با 15 عدد کاهش نسبت به روز گذشته همچنان در حد مجاز بوده و بر روی عدد 67 قرار گرفته است. 
رستگاری با اشاره به کاهش میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن از 51 به 40 نسبت به روز گذشته تصریح کرد: میزان غلظت ذرات کمتر از 10 میکرون نیز از 54 به 39 کاهش داشته است. 
وی گفت: ایستگاه های فرمانداری شهرری با شاخص 122 و پارک قائم و پارک سلامت با شاخص 110 آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در 24 ساعت گذشته بوده است. 
رستگاری خاطرنشان کرد: ایستگاه های گلبرگ و دانشگاه علم و صنعت نیز هرکدام با شاخص اعداد 38 و 40 (پاک) از سالم ترین هوای شهر تهران در این مدت برخوردار بودند. 
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است. 
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :