موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28649 :کد

0

گورباچف خواستار تدوین معاهده جهانی علیه تروریسم شد

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۲
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -گورباچف خواستار تدوین معاهده جهانی علیه تروریسم شد

آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی از سازمان ملل خواست تا یک معاهده ضد تروریستی تصویب کند و تمام کشورهای عضو در آن مشارکت اجباری داشته باشند.

آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی از سازمان ملل خواست تا یک معاهده ضد تروریستی تصویب کند و تمام کشورهای عضو در آن مشارکت اجباری داشته باشند.


به گزارش تحلیل ایران، "میخائیل گورباچف" آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی گفت: لازم است که شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را تصویب کند و از تمامی کشورها بخواهد تا به این معاهده ضد تروریستی بپیوندند. تمام کشورهای باید با چالش تروریست‌ها مقابله کنند. این اقدام باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.


وی تاکید کرد که منع جهانی تامین تسلیحاتی گروه‌های مسلح غیر قانونی اولین گامی است که باید در این معاهده گنجانده شود. مورد مهم بعدی این است که کنوانسیون آتی از تمام کشورهای امضا کننده بخواهد تا حمایت خود را از گروه‌هایی که در درگیری‌های مسلحانه علیه هر دولتی در جهان مشارکت دارند، قطع کند. گورباچف پیش از این در جمع خبرنگاران گفته بود که خودش روش سیاسی مبارزه با تروریسم را در اولویت قرار می‌دهد اما اگر مشخص شود که این اقدامات بی‌ثمر است، پس از آن سرویس‌های نظامی و امنیتی مشکل را از طریق زور حل کنند.

منبع:نسیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :