موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28653 :کد

0

کرملین: روسیه به گسترش ناتو واکنش نشان خواهد داد

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -کرملین: روسیه به گسترش ناتو واکنش نشان خواهد داد

سخنگوی کاخ کرملین تاکید کرد: مسکو تدابیر متقابلی را در صورت گسترش ناتو و پیوستن مونته نگرو به این سازمان اتخاذ خواهد کرد.

سخنگوی کاخ کرملین تاکید کرد: مسکو تدابیر متقابلی را در صورت گسترش ناتو و پیوستن مونته نگرو به این سازمان اتخاذ خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز چهارشنبه در سخنانی تصریح کرد: روسیه به گسترش ناتو به سوی شرق پاسخ خواهد داد اگر مونته نگرو نیز به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ملحق شود.

 

وی در ادامه افزود: مسکو همواره در سطوح مختلف اعلام کرده است که ادامه گسترش ناتو، زیر ساختهای نظامی ناتو به سوی شرق، با پاسخ مناسبی از سوی شرق روبرو خواهد شد که این پاسخ از سوی روسیه و بر مبنای منافع امنیتی و حمایت از منافع ملی ما خواهد بود.

 

ناتو به تازگی از مونته نگرو دعوت کرده است تا به عنوان بیست و نهمین عضو به این سازمان بپیوندد. پسکوف در پاسخ به این سئوال که آیا روسیه تدابیر متقابلی را در قبال گسترش ناتو اتخاذ خواهد کرد، گفت: بله قطعا.

 

دعوت ناتو از مونته نگرو در شرایطی است که بحران اوکراین موجب شده تا سطح روابط مسکو و غرب به پایین ترین حد پس از پایان جنگ سرد تنزل پیدا کند.

 

ایوگنی سربرنیکوف معاون کمیته دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه نیز تاکید کرد: مسکو در واکنش به پیوستن مونته نگرو به ناتو، قابلیت های نظامی و آمادگی ضربت خود را افزایش خواهد داد.

 

وی در ادامه افزود: روسیه اقدامات بیشتری را برای ارتقای قابلیت های نظامی و آمادگی ضربت اتخاذ خواهد کرد اگر مونته نگرو به ناتو ملحق شود.

منبع:تسنیم

                               

کرملین     روسیه     ناتو     مونته نگرو        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :