موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28672 :کد

0

تنبیه روسیه برای حامیان مالی داعش

  چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۷:۵۰
تعداد بازدید : ۷۷۸   
 تحلیل ایران -تنبیه روسیه برای حامیان مالی داعش

روسیه رایزنی‌های خود را برای اقدامات جدید سازمان ملل در قطع کمک‌های حامیان مالی گروه تروریستی داعش آغاز کرده است.

به گزارش تحلیل ایران، "ویتالی چورکین،" نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد هیات روسی مستقر در این سازمان در حال حاضر چانه زنی های خود را با دیگر اعضای سازمان ملل متحد در مورد قطع کمک‌های مالی به گروه تروریستی داعش آغاز کرد.

 

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از چورکین که در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می کرد گفت ما از کیفیت اجرای قطعنامه 2199 سازمان ملل متحد رضایت نداریم و خواستار افزایش نظارت هر چه بیشتر بر اجرای هر چه بهتر این قطعنامه هستیم.

 

گفتنی است سازمان ملل متحد سال گذشته با تصویب قطعنامه 2199 خواستار قطع کمک مالی به گروه تروریستی داعش و النصره و دیگر گروه های تروریستی از طرف کشورهایی شد که خریدار نفت و آثار باستانی سرقت شده این گروه هستند. در این قطعنامه مقرر شد هر کشوری که اقدام به خرید از این گروه های تروریستی نماید مستلزم پرداخت جریمه نقدی شود.

 

گروه تروریستی داعش بخش اعظم درآمد مالی خود را از فروش نفت سرقت شده سوریه و عراق و انعقاد قراردادهای پنهانی با دولت ترکیه تامین می کند. کامیونهای این گروه تروریستی نفت سرقت شده را در مقابل چشمهای نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا که برای مبارزه با تروریست در آنجا مستقر هستند به کشور ترکیه منتقل می کند. با آغاز عملیات هوایی نظامی روسیه و بمباران کاروان های حامل کامیونهای نفتی این سرقت نفتی کم کم به پایان رسید.

 

کشورهای غربی تلاش می کنند این اقدامات پنهانی را به بازار سیاه نسبت داده و برای حمایت از اردوغان رییس جمهوری ترکیه این تلاشهای ترکیه را در سوریه و منطقه ندیده بگیرند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :