موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست بین الملل

a/28820 :کد

0

کاهش ۴۰ درصدی یخچال‌های طبیعی قرقیزستان تا سال ۲۰۲۵

  پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -کاهش ۴۰ درصدی یخچال‌های طبیعی قرقیزستان تا سال ۲۰۲۵

رئیس جمهور قرقیزستان در کنفرانس «تغییرات آب و هوا» در پاریس با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی یخچال‌های طبیعی قرقیزستان تا سال ۲۰۲۵ گفت: همه از یک ابزار واقعی برای کاهش پیامدهای منفی استفاده کنیم.

رئیس جمهور قرقیزستان در کنفرانس «تغییرات آب و هوا» در پاریس با اشاره به کاهش 40 درصدی یخچال‌های طبیعی قرقیزستان تا سال 2025 گفت: همه از یک ابزار واقعی برای کاهش پیامدهای منفی استفاده کنیم.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس ، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در مراسم افتتاحیه کنفرانس بیست‌ویکمین کنوانسیون تغییرات اقلیمی سازمان ملل در پاریس از کاهش 40 درصدی یخچال‌های طبیعی و در نتیجه آن کم شدن آب رودخانه‌ها در این کشور خبر داد.

 

وی گفت: اثرات منفی تغییرات آب و هوا به قرقیزستان هم رسیده و ما از بروز خشکسالی نگران هستیم چراکه تغییرات آب و هوایی باعث بروز بیماری‌های بیشتر است و اصل نگرانی ما این است که سال به سال یخچال‌های طبیعی در حال آب شدن هستند.

 

آتامبایف در ادامه گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها در سال 2025 مساحت کل یخچال‌های طبیعی قرقیزستان به میزان 30 تا 40 درصد آب می‌شوند و در نتیجه رودهای آسیای مرکزی نیز 25 تا 35 درصد کمتر خواهند شد.

 

رئیس جمهور قرقیزستان ادامه داد: حجم سرانه انتشار گازهای گلخانه‌ای در قرقیزستان بیش از 3 برابر کمتر از میانگین جهانی است، اما ما همیشه تلاش داریم این میزان نیز رو به کاهش برود.

 

آتامبایف گفت: در قرقیزستان رابطه خوبی بین محیط‌ زیست و مردم حاکم است و برای گسترش پایدار و دستیابی به اهداف مشترک یک نظر کافی نیست و دفاع از منافع کشورهای در حال توسعه در هنگام مذاکره اقدامی مؤثر و عادلانه در آینده جهان  است.

 

رئیس جمهور قرقیزستان افزود: ما در این کنفرانس همه را برای تصویب یک توافق دعوت می‌کنیم و باید همه از یک ابزار واقعی برای کاهش پیامدهای منفی استفاده کنیم تا آب و هوای جهان به حالت عادی برگردد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :