موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/28848 :کد

0

داعش، بوکوحرام و تکفیر برای بازدارندگی توسعه اسلام است

  پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -داعش، بوکوحرام و تکفیر برای بازدارندگی توسعه اسلام است

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: دشمن از توسعه و گسترش اسلام می‌ترسد و ایجاد گروه‌های تکفیر، داعش و بوکوحرام در راستای جلوگیری و بازدارندگی گسترش اسلام و اثرات انقلاب اسلامی است.

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: دشمن از توسعه و گسترش اسلام می‌ترسد و ایجاد گروه‌های تکفیر، داعش و بوکوحرام در راستای جلوگیری و بازدارندگی گسترش اسلام و اثرات انقلاب اسلامی است.

 

به گزارش تحلیل ایران از سنندج، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار صمیمی مدیران و نخبگان استان کردستان در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج با تسلیت اربعین حسینی و ابراز خوشحالی از حضور در جمع مردم کردستان، اظهار کرد: یکی از ارزش‌های اسلام، شناخت زمان و داشتن تاریخ است که انسان‌های دانشمند باید بتوانند رویدادهای تاریخی را تجزیه، تحلیل، ارزیابی و ریشه‌یابی کنند و به علل و عوامل رویدادها در طول تاریخ توجه نمایند.

 

به گفته این مرجع عالیقدر، انقلاب اسلامی ایران یکی از رویدادهای بسیار مهم جهانی است که تحولی در کل جهان ایجاد کرد و لذا لازم است که این رویداد با دقت تحلیل و تجزیه شود.

وی تحلیل انقلاب اسلامی را در گرو آشنایی به تاریخ اسلام دانست چون انقلاب ایران یک انقلاب اسلامی است.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی در زمانی که دنیا تاریک و گرفتار جهل بود و در کل دنیا و حتی اروپا یک کتابخانه، یک مرکز علمی و یک دانشمند نداشت، اسلام توانست در مدت کوتاهی دانشمندانی چون ابوریحان بیرونی، ابن‌سینا، زکریای رازی و جابر ابن حیان‌ها را پرورش دهد و کتابخانه‌های غنی در نیشابور، بغداد و قاهره برپا کند.

 

وی با بیان اینکه تمامی علوم مورد نیاز جامعه بشری در دنیا را اسلام به وجود آورده است و بعد آمریکا و اروپا از این پیشرفت‌ها استفاده کرده‌اند افزود: در آن زمان غرب در برابر اسلام تسلیم نشد و همیشه با چهره عداوت‌مابانه و کینه با اسلام برخورد کرده است، اما شرق در آن دوران تسلیم اسلام شد.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :