موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28866 :کد

0

ادعاهای روسیه به مانند تبلیغات دوران جنگ سرد است

  پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -ادعاهای روسیه به مانند تبلیغات دوران جنگ سرد است

نخست وزیر ترکیه امروز با انتقاد شدید از روسیه و اتهامات این کشور درباره ارتباط میان داعش و آنکارا گفت ادعاهای روسیه مشابه تبلیغات دوره جنگ سرد است.

نخست وزیر ترکیه امروز با انتقاد شدید از روسیه و اتهامات این کشور درباره ارتباط میان داعش و آنکارا گفت ادعاهای روسیه مشابه تبلیغات دوره جنگ سرد است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،  احمد داود اوغلو پیش از عزیمت به باکو در گفتگو با خبرنگاران در فرودگاه آنکارا با رد ادعای روسیه که ترکیه را به خرید نفت از داعش متهم کرده است گفت اظهارات مقامات روسیه یادآور دوران جنگ سرد و تبلیغات دروغین آن دوران است.

وی گفت کشوری توسعه طلب به منظور سرپوش نهادن بر مسائل موجود در روابط با همسایگانش در پی به راه انداختن ماشین تبلیغاتی است.

داوداوغلو گفت روسیه به منظور سرپوش نهادن بر مشکلاتش به دروغ پراکنی روی آورده است.

نخست وزیر ترکیه افزود در دوران جنگ سرد دروغ پراکنی و رسیدن به موفقیت از این طریق آسان بود اما اکنون اوضاع متفاوت است. ادعاها در این باره که ترکیه از داعش نفت می‌خرد و آن را به فروش می‌رساند‌، غیر عقلانی است.

داود اوغلو گفت همه جهان مرز ترکیه و سوریه را زیر نظر گرفته‌اند.

نخست وزیر ترکیه با بیان اینکه ترکیه مصمم است منابع انرژی خود را متنوع کند گفت با مقامات جمهوری آذربایجان درباره افزایش واردات انرژی گفتگو خواهیم کرد.

داوداوغلو با تأکید بر حمایت کشورش از جمهوری آذربایجان به ویژه در مسئله قره باغ کوهستانی گفت‌: "ترکیه تا زمانی که همه مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان از اشغال آزاد شود‌، در کنار این کشور خواهد بود."

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :