موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/28950 :کد

0

فرهنگسازی در بهبود نظافت کربلا موثر بوده است

  پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -فرهنگسازی در بهبود نظافت کربلا موثر بوده است

رییس ستاد اربعین شهرداری تهران گفت: مهمترین رویکرد نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در شهر کربلا، آموزش و فرهنگسازی برای جمع آوری زباله از موکب‌ها و جلوگیری از آلودگی معابر است.

رییس ستاد اربعین شهرداری تهران گفت: مهمترین رویکرد نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در شهر کربلا، آموزش و فرهنگسازی برای جمع آوری زباله از موکب‌ها و جلوگیری از آلودگی معابر است.

به گزارش تحلیل ایران، مجتبی عبدالهی، رییس ستاد اربعین شهرداری تهران در خصوص اقدامات شهرداری تهران در شهر کربلا توضیح داد: 50 تن کیسه زباله و 1000 مخزن بزرگ جمع آوری زباله توسط شهرداری تهران برای مراسم اربعین تامین شده است که توسط مجموعه نیروهای شهرداری در میان موکب‌ها توزیع و در خصوص لزوم جمع آوری زباله در مبدا آموزش‌های لازم داده می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکید مجموعه شهرداری تهران در سال گذشته و امسال، تغییر نگاه در جمع آوری زباله و پاکسازی بیشتر شهر بوده است.

حضور 2500 نیروی خدماتی در کربلا

عبدالهی در خصوص نیروهای اعزامی به کربلا نیز گفت: در مرحله اول که حدود 20 آبان ماه انجام شد، 640 نفر در گروه های 44 نفره از مناطق 22 گانه به کربلا اعزام شدند که مسئولیت این گروه‌ها رفت و روب ابتدایی، رنگ آمیزی جداول و انجام امور زیباسازی برای آماده سازی کربلا جهت برگزاری مراسم اربعین بود.

عبدالهی اضافه کرد: با بازگشت گروه اول، گروه دوم و سوم نیز با استعداد 1200 نفر به کربلا اعزام شدند تا در طول برگزاری مراسم به خدمت رسانی بپردازند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در مجموع 1800 نفر از نیروهای خدمات شهری در دو کمپ شهرداری تهران حضور دارند، گفت: این نیروها در سه شیفت 7 صبح تا 14 عصر، 14 تا 21 شب و 21 شب تا 4 بامداد به خدمت رسانی، رفت و روب و نظافت شهری مشغول هستند.

رییس ستاد اربعین شهرداری تهران با اشاره به اینکه رویکرد شهرداری تهران تغییر نگاه در شهرداری کربلا است، افزود: شهرداری کربلا به لحاظ امکانات و تجهیزات چیزی کم ندارد اما مشکل اینجاست که نیروهای خدماتی تنها 6 تا 7 ساعت در روز کار می‌کنند و بیشتر از 1 شب هم خدمت رسانی ندارند که تلاش شبانه روزی نیروهای شهرداری تهران، در حال تغییر در نگاه نیروهایی بومی نیز شده است.

برنامه های فرهنگی برای کارگران خدمات شهری

عبدالهی یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری تهران در کربلا را توجه به آموزش معنوی و سبک زندگی نیروهای اعزامی دانست و گفت: علاوه بر خدماتی که در شهر به زائران ارائه می‌شود، تلاش شده تا به کارگران اعزامی هم خدمات ویژه ای به لحاظ فرهنگی و مذهبی ارائه شود.

وی ادامه داد: 22 روحانی در هر یک از چادرهای استقرار کارگران حضور دارند و تصحیح قرائت نماز و نحوه وضو یکی از آموزش‌هایی است که توسط این روحانیون ارائه می شود.

عبدالهی گفت: برگزاری مسابقه خاطره نویسی، انتقادات، عکس و یک روز برتر از دیگر برنامه‌‎های فرهنگی برای کارگران است.

رییس ستاد اربعین شهرداری تهران در پایان اعلام کرد:عملیات برگشت کارگران از کربلا از روز يكشنبه آینده به مدت سه روز انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان

                               

شهرداری     زباله     آلودگی     کربلا     آموزش    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :