موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/28971 :کد

0

باید جنگ در سوریه تمام شود تا بتوانیم داعش را نابود کنیم

  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۱
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -باید جنگ در سوریه تمام شود تا بتوانیم داعش را نابود کنیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اورپا بر اهمیت پایان یافتن جنگ سوریه برای نابودی گروهک تروریستی داعش و حل بحران آوارگان تاکید کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اورپا بر اهمیت پایان یافتن جنگ سوریه برای نابودی گروهک تروریستی داعش و حل بحران آوارگان تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی، موگرینی در بیست و دومین نشست شورای وزیران سازمان امنیت و همکاری اروپا (AGİT) که در بلگراد پایتخت صربستان برگزار شد، گفت: هماهنگی میان کشورهای اروپایی در زمینه مبارزه با تروریسم و پایان دادن به بحران آوارگان امری ضروری است و تحقق صلح و امنیت در اروپا تنها از طریق همکاری میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا محقق می شود.


وی افزود: تروریسم تهدیدی واقعی علیه همه کشورها به شمار می رود و عملیات تروریستی اخیر در پاریس، آنکارا و استانبول و سرنگونی هواپیمای روسی در مصر حوادث تروریستی دردناکی به شمار می روند.

موگرینی با اشاره به بحران اوکراین گفت: تداوم آتش بس اقدامی مثبت است ولی قدرت های جهانی همچنان در این کشور حضور دارند و هنوز از این کشور خارج نشده اند.


از سوی دیگر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در این نشست حضور داشت، گفت: حملات هوایی به تنهایی برای نابودی داعش کافی نیست و باید نیروهای عربی و سوری فعالیت های خود را افزایش دهند.


وی از تمام کشورهایی که با داعش مبارزه می کنند، پافشاری و اراده برای نابودی تروریسم را خواستار شد و هر گونه قصد برای مذاکراه با گروه های تروریستی را رد کرد.


کری خواهان مبارزه روسیه و تمام طرف ها با تروریست ها شد و گفت: اگر میان ما هماهنگی باشد می توانیم این گروه ها را طی چند ماه نابود کنیم، همانطور که از طریق توافق سیاسی می توانیم در این زمینه هماهنگ باشیم.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :