موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/29035 :کد

0

ترقی: گزارش آمانو به شورای حکام امیدوارکننده است

  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -ترقی: گزارش آمانو به شورای حکام امیدوارکننده است

رییس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی به شورای حکام در خصوص «مسایل گذشته و حال برنامه هسته ای ایران»را نقطه مثبت و امیدوار کننده دانست و گفت: به نظر می رسد...

رییس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی به شورای حکام در خصوص «مسایل گذشته و حال برنامه هسته ای ایران»را نقطه مثبت و امیدوار کننده دانست و گفت: به نظر می رسد آنها باید اقدامات مثبت ایران را با لغو تحریم ها پاسخ دهند و این رویکردی متقابل است.

 

حمید رضا ترقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع این گزارش استنباط می شود که به همین میزانی که آژانس اظهار کرده که ایران هیچ فعالیت تسلیحاتی و نظامی نداشته است آمادگی دارند به تعهدات خود عمل کنند و پرونده را ببندند.


وی همچنین در پاسخ به این پرسش که نتیجه جلسه شورای حکام را با توجه به گزارش آمانو چطور ارزیابی می کنید؟، اظهارداشت: با توجه به این که اغلب نمایندگان 1+5 که عضو شورای حکام هستند، نظر مثبت دارند، فکر می کنم بتوانیم امیدوار باشیم و پرونده ایران حالت عادی داشته باشد.


عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: قطعا بعد از آن گام های بعدی برجام باید برداشته شود و اگر آنها در اولین گام صداقت داشته باشند می توان در بقیه گام ها هم امیدوار بود که به تعهدات خود عمل کنند. 


به گزارش ایرنا، گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مسائل گذشته و حال برنامه هسته ای ایران ( پی. پی. آی ) چهارشنبه شب منتشر شد. 


سید عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام، این گزارش را که پیش از این گفته می شد نه سیاه خواهد و نه سفید، « نزدیک به سفید» ارزیابی کرده است.

** نامه دوم رهبری به جوانان اروپایی بسیار حائز اهمیت است
ترقی همچنین درباره دومین نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی اظهار داشت: نامه دوم معظم له که بعد از حادثه تروریستی فرانسه نگارش شده بسیار حائز اهمیت است.


ترقی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از فرصت پدید آمدن درد مشترک مربوط به تروریسم در بین غربی ها و مسلمانان استفاده کردند و ریشه تروریسم را که در غرب نطفه اش گذاشته شده را افشا ساختند. 


وی افزود: ایشان یک سوال را در ذهن جوانان ایجاد کردند که آنان از خودشان بپرسند چرا شرقی ها و مسلمان بیش از 50 سال است که درگیر تروریسم هستند؟


این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: به نظر می رسد رهبری در تلاش هستند از بیدار کردن جوانان غربی برای ایجاد یک حق جویی در بین آنان استفاده کنند و آنان را به سمت واقع گرایی و شناخت دقیق تر سوق دهند. 


ترقی خاطرنشان کرد: استقبال جوانان اروپایی از نامه حضرت آیت الله خامنه ای در این چند روز بی سابقه و کم نظیر بوده چراکه سابقه نداشته است نسبت به پیام یک رهبر جهانی این چنین اقبال نشان دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :