موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29078 :کد

0

انتظاردارم درآغاز سال جدید میلادی آتش بس در سوریه برقرارشود

  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۶
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -انتظاردارم درآغاز سال جدید میلادی آتش بس در سوریه برقرارشود

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که انتظار دارد تا آتش بس در سراسر خاک سوریه در آغاز ماه ژانویه و شروع سال جدید میلادی برقرار شود.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که انتظار دارد تا آتش بس در سراسر خاک سوریه در آغاز ماه ژانویه و شروع سال جدید میلادی برقرار شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون در گفت وگو با روزنامه لبنانی النهار که امروز (جمعه) منتشر شد، افزود: نشست سوم بین المللی ویژه حل سیاسی بحران سوریه در روز 18 ماه کنونی میلادی در نیویورک برگزار می شود.


به نوشته النهار، بان کی مون اضافه کرد: بخش بزرگی از بحران پناهجویان و تروریسم ناشی از جنگ در سوریه است اما به دنبال نشست وین برای حل سیاسی بحران در سوریه ، تحرکی جدید شروع شده است.


دبیرکل سازمان ملل خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا در اوایل ماه ژانویه ابتکار عملی شامل مذاکرات سوری – سوری شروع و آتش بس در سراسر خاک سوریه برقرار شود.


وی با تاکید به این که همه جهان باید علیه تروریسم متحد شوند، گفت که با هیچ دلیل و بهانه ای نمی توان، خشونت وحشیانه در هفته های اخیر را توجیه کرد و باید با تروریسم ، تندروی و خشونت مبارزه کرد.


بان کی مون در پاسخ به سئوالی افزود: هنگامی که به پنج سال بحران در سوریه نگاه می کنیم، انسان فقط دردها و رنج های سختی را که ملت این کشور تحمل کرده است، می بیند و باید به این دردها ، رنج ها ، تندروی و تروریسم پایان داده شود. 


دبیرکل سازمان ملل، مذاکرات در نشست های وین را بسیار مهم خواند و گفت که انتظار دارد با تلاش طاقت فرسا و مذاکرات بین طرف های ذیربط ، در نزدیک ترین زمان (اوایل ماه ژانویه) شاهد برقراری آتش بس در سراسر خاک سوریه باشیم.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :