موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29123 :کد

0

هیچکس نمی‌خواهد ده‌ها هزارنظامی آمریکایی رادرخاک سوریه ببیند

  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -هیچکس نمی‌خواهد ده‌ها هزارنظامی آمریکایی رادرخاک سوریه ببیند

سخنگوی ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش تاکید کرد: نیروهای ویژه آمریکایی نه تنها برای ماموریت مشاوره‌ای در عراق مستقر شده‌اند بلکه در عملیات نظامی علیه داعش نیز مشارکت خواهند کرد.

سخنگوی ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش تاکید کرد: نیروهای ویژه آمریکایی نه تنها برای ماموریت مشاوره‌ای در عراق مستقر شده‌اند بلکه در عملیات نظامی علیه داعش نیز مشارکت خواهند کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، استیو وارن سخنگوی ائتلاف موسوم به ضد داعش در سخنانی تصریح کرد: نیروهای ویژه جدید آمریکایی به حدود 100 نیروی نظامی قبلی که در عراق مستقر شده بودند، خواهند پیوست.

 

وی در ادامه افزود: تعداد سربازان آمریکایی که واقعا در عملیات جنگی علیه داعش شرکت خواهند کرد، حداقل دو برابر خواهد شد. نقش مابقی سربازان ارتش آمریکا نیز ماموریت های حمایتی خواهد بود.

 

اوایل هفته جاری بود که اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: آمریکا نیروهای ویژه را برای تشدید عملیات ضد داعش به عراق اعزام خواهد کرد.

 

روبرت نریمان مدیر سیاسی موسسه غیر دولتی "جاست فارین پالیسی" در مصاحبه با اسپوتنیک درباره اعزام نیروهای ویژه آمریکایی به عراق ، تاکید کرد: هیچ کس نمی خواهد شاهد حضور ده ها سرباز آمریکایی در خاک سوریه باشد ولی همه می دانند که در نهایت نابود کردن گروه تروریستی داعش به نیروی زمینی نیاز دارد. نه لزوما نظامیان آمریکایی بلکه نیروی زمینی سایر کشورها.

 

وی در ادامه افزود: در عراق این مساله روشن است که ارتش عراق وجود دارد. شبه نظامیان شیعه و نیروهای کرد نیز هستند بنابر این آمریکا می تواند به این نیروها کمک کند. ولی در سوریه وضعیت پیچیده تر است و آمریکا نمی تواند به دلایل سیاسی به ارتش سوریه کمک کند، آمریکا از سوی دیگر برای همکاری و اتحاد با کردهای سوریه نیز با تنگنا روبرو است و آن مشکلات سیاسی ترکیه با کردها است.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :