موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29180 :کد

0

دانمارک: بدبینی قابل‌توجهی به اتحادیه اروپا وجود دارد

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -دانمارک: بدبینی قابل‌توجهی به اتحادیه اروپا وجود دارد

نخست وزیر دانمارک معتقد است رای ۵۳ درصدی مردم به حفظ استقلال قضایی این کشور از اتحادیه اروپا یعنی بدبینی قابل توجهی به این تشکیلات وجود دارد.

نخست وزیر دانمارک معتقد است رای 53 درصدی مردم به حفظ استقلال قضایی این کشور از اتحادیه اروپا یعنی بدبینی قابل توجهی به این تشکیلات وجود دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر دانمارک، تصریح کرد رای 53 درصدی مردم به حفظ استقلال قضایی این کشور از اتحادیه اروپا نشان می دهد بدبینی قابل توجهی به این تشکیلات وجود دارد.


راسموسن که خود طرفدار اتحادیه اروپاست در صفحه شخصی خود در شبکه ای اجتماعی نوشت: با توجه به نتایج این همه پرسی، دانمارک می بایست طرح نخست وزیر انگلیس را برای بررسی رابطه این کشور با اتحادیه اروپا پی بگیرد. انگلیس قصد دارد تا پایان سال 2017 ادامه عضویت یا خروج از اتحادیه اروپا را به همه پرسی بگذارد. انگلیس و دانمارک هر دو در سال 1973 به اتحادیه اروپایی پیوستند.


دولت راسموسن پیش تر اصرار داشت، پایان دادن به قانون استقلال قضایی از اتحادیه اروپا مصوب 1992 به دانمارکی ها قدرت بیشتری در بیان نظراتشان در اروپا می دهد، در حالی که منتقدان دولت پایان دادن به مصوبه 1992 را به معنی واگذاری حق حاکمیتی بیشتر به بروکسل می دانند.


72 درصد واجدین شرایط در همه پرسی پنجشنبه در دانمارک شرکت کردند.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :