موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29217 :کد

0

جاش ارنست: به حاشیه راندن مسلمانان، کمک به داعش است

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۷
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -جاش ارنست: به حاشیه راندن مسلمانان، کمک به داعش است

سخنگوی کاخ سفید گفت: تلاش برای به حاشیه راندن یا منزوی کردن مسلمانان در آمریکا یا هر جای دیگر فقط به داعش کمک می کند.

سخنگوی کاخ سفید گفت: تلاش برای به حاشیه راندن یا منزوی کردن مسلمانان در آمریکا یا هر جای دیگر فقط به داعش کمک می کند.
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، جاش ارنست گفت: ما تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری درباره عاملان حمله، سابقه، انگیزه و سفرهای خارجی و تماس آنها با افراد دیگر و استفاده آنها از رسانه های جمعی بدست آوریم. تحقیقات مفصل در این زمینه شروع شده است وبه اطلاع خواهد رسید. همانطور که دیروز گفتم اطلاع رسانی در این زمینه برعهده افرادی است که در حال تحقیقات در این زمینه هستند.

من مطلع شدم پلیس فدرال آمریکا قصد دارد برخی اطلاعات جدید را ارائه کند. سخنگوی کاخ سفید گفت: اطلاعاتی درباره این حادثه منتشر شده است اما من در موضعی نیستم که آنها را تایید کنم. همانطور که رئیس جمهور دیروز گفت، اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) رهبری تحقیقات در این زمینه را برعهده دارد.

از آنجایی که این احتمال وجود دارد که این حمله تروریستی بوده باشد، رئیس جمهور مشاوران امنیتی خود و مشاوران ارشد ضد تروریسم ،دادستان کل و رئیس پلیس فدرال و معاون رئیس امنیت ملی را روز گذشته به کاخ سفید فرا خواند تا جدیدترین اطلاعات را دریافت کند.

دولت در حال گفتگو با سازمان ها و کسانی است که در تفکر رئیس جمهور در برداشتن گام هایی برای سخت تر کردن دسترسی افراد دارای نیت بد به تفنگ شریک هستند. این مسلما کار مهمی است که دولت باید بر روی آن تمرکز داشته باشد. دولت در حال همکاری با این سازمان ها است تا اعضای کنگره بتوانند برای پاسخ به این اولویت مردمی مسئولیت پذیر باشند.

جاش ارنست گفت: حقیقت این است که ما دیروز دیدیم جمهوریخواهان بار دیگر اقدامی برای جلوگیری از راه گریز و بررسی سابقه افراد در پیش گرفتند. در حال حاضر افراد می توانند بدون بررسی سوابق آنها سلاح جنگی از طریق اینترنت و اسلحه فروشی ها بخرند.

ما باید متعهد باشیم تا دسترسی افرادی که جنایتکار هستند و سابقه قضایی دارند و یا مشکلات روانی دارند به سلاح را سخت تر کنیم و ما این کار را می توانیم بدون تضعیف حقوق اساسی مردم انجام دهیم اما جمهوریخواهان از این تلاش ها جلوگیری می کنند. جمهوریخواهان جلوی قانون پیشنهادی که حمل سلاح را برای این افراد غیرقانونی می داند، گرفتند و ما تلاش می کنیم کارهای بیشتری در این زمینه انجام دهیم.

سخنگوی کاخ سفید گفت: آنچه که کاخ سفید بر آن تمرکز دارد این است ماموران تحقیق درباره این حادثه بتوانند دقیقا آنچه را که اتفاق افتاده بررسی کنند و تحقیق کامل داشته باشند تا ما بتوانیم هرچه بیشتر درباره عوامل این حمله و انگیزه آنها اطلاعات کسب کنیم و بدانیم چه کاری می توانیم برای جلوگیری از وقوع دوباره چنین حوادثی صورت دهیم.

سخنگوی کاخ سفید گفت: همانطور که رئیس جمهور دیروز گفت، مهم است مردم هوشیار باشند و بدانند که تمرکز دولت آمریکا به خصوص پس از حملات یازدهم سپتامبر تامین امنیت کشور و مردم است. پس از حملات یازدهم سپتامبر درس های زیادی درباره آنچه که دولت می تواند برای دفاع از ما کند، آموخته شد.

بنابراین آنچه که پس از حملات یازدهم سپتامبر اتفاق افتاد، این بود که ما به صورت موثرتر توانایی مجریان قانون و ارتش از جمله توانایی اطلاعاتی را افزایش دادیم تا بتوانیم برای تامین امنیت کشور اقدام کنیم. کار دیگری که مهم است کنیم، این است که هماهنگی بین مجریان فدرال قانون و مسئولان اطلاعاتی و ارتش و مجریان محلی قانون را افزایش دهیم.

آنها نخستین پاسخ را می دهند و در جبهه مقدم قرار دارند و امنیت جوامع ما را تامین می کنند و ما ارتباطات بین آنها را افزایش دادیم. تلاش های زیادی برای مقابله با افراطی گری خشن به خصوص در فضای مجازی برای مقابله با پیام های افراطی سازمان های افراطی در کشور و سراسر جهان شده است.

ما باید در حالی که در مقابله با این پیام ها پیشرفت داشتیم، کارهای بیشتری انجام دهیم و این مطمئنا در اولویت ما قرار دارد. ما به شیوه های مختلف نتایج مهم این تلاش ها را دیدیم که از جمله آن تلاش بسیار مجریان قانون برای بازداشت افرادی است که نیت خود برای سفر به سوریه و جنگ در کنار داعش را بیان کردند.

ما همچنین شاهد بودیم که افراد در خط مقدم پاسخ به صورت فعالانه برای نجات جان افراد و پاسخ به حوادث فاجعه بار اقدام کردند که حادثه بوستون نمونه خوبی در این زمینه است و این افراد جان افرادی را که به شدت مجروح شده بودند، نجات دادند.

سخنگوی کاخ سفید درباره پذیرش آوارگان سوری گفت: آوارگانی که بدنبال اقامت در آمریکا هستند و هرکسی که می خواهد وارد آمریکا شود در معرض بررسی شدید قرار دارند. این روند می تواند هجده تا بیست و چهار ماه زمان ببرد و شامل مصاحبه ها و بررسی اطلاعات مربوط به زندگی نامه آنها است.

جاش ارنست ادامه داد: من گفتم که طرح هایی خنثی شده است اما مرسوم نیست که وزارت دادگستری کنفرانس خبری درباره بازداشت این افراد به خاطر تلاش برای سفر به سوریه یا تلاش برای حمله در داخل آمریکا برگزار کند.

سخنگوی کاخ سفید گفت: ما شاهد بودیم کنگره در موارد مختلف برای تصویب قانونی در جهت لغو قانون بیمه پزشکی اوباما تلاش کرد و خرسندم به شما بگویم که جمهوریخواهان بار دیگر در این زمینه ناکام ماندند.

جاش ارنست گفت: رئیس جمهور عزم خود را برای مقابله با تروریسم و امن تر کردن کشور نشان داده است. ما تلاش های خود را برای تامین امنیت کشور را دو چندان کردیم و به همین جهت شما شاهد هستید این رئیس جمهور، ائتلاف بین المللی برای تضعیف و نابودی داعش ایجاد کرده است و آن را رهبری می کند.

دلیلی که رئیس جمهور هشت هزار حمله از طرف ائتلاف علیه مواضع داعش در عراق و سوریه کرده است، این است که رئیس جمهور مصمم است همه تلاش خود را برای جلوگیری از داعش در ایجاد پناهگاه امن برای طرح ریزی و حتی حمله به آمریکا و منافع ما به کار بندیم.

حقیقت این است که منتقدان سرسخت رئیس جمهور، بهترین انتقادی که می توانند داشته باشند، انتقاد از حرف های رئیس جمهور است که این خود تایید قوی بر تمام عملکردهای رئیس جمهور برای تامین امنیت کشور است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :