موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29250 :کد

0

حسین ما یکی است!

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -حسین ما یکی است!

وحشت غرب از بازتاب دادن حقایق راهپیمایی اربعین، صرفاً در واهمه آنان از یک مراسم مذهبی و مناسک آن خلاصه نمی‌شود بلکه ابعاد مختلف و پانورامای زیبا و باشکوه اربعین است که لرزه بر پیکره نظام سلطه و...

وحشت غرب از بازتاب دادن حقایق راهپیمایی اربعین، صرفاً در واهمه آنان از یک مراسم مذهبی و مناسک آن خلاصه نمی‌شود بلکه ابعاد مختلف و پانورامای زیبا و باشکوه اربعین است که لرزه بر پیکره نظام سلطه و استکبار انداخته است.

 

 به گزارش تحلیل ایران، روزنامه «حمایت» در یادداشتی از «سیدهادی سیدافقهی» نوشت:

 

برخورد رسانه‌های غربی و فضاهای مجازی تحت سلطه آنها با اجتماع عظیم و میلیونی اربعین حسینی، برخوردی با رویکرد سانسور و کتمان حقایق است که می‌توان واقعیاتی را از آن استنتاج نمود. اسلام جدای از اختلافات مذهبی و فرقه‌ای از چنان پتانسیل و قدرتی برخوردار است که می‌تواند مسلمانان را بدون هیچ حادثه‌ای و به صورت مسالمت‌آمیز در ترازی بی‌سابقه گردهم آورد. عشق، صمیمیت و بذل و بخشش- افزون بر بُعد ایمانی و اعتقادی-  مشخصه‌ این اجتماع منحصر به فرد است که امروزه غرب از آن رنج می‌برد.


در برخی از گزارش‌های خبری، مصاحبه‌ای از دو کشیش مسیحی منتشر شد که از چرایی حضورشان در مراسم مسلمانان سوال شده بود. این دو روحانی مسیحی با تصریح بر دوگانگی پیامبران در دین اسلام و مسیحیت پاسخی تکان‌دهنده ارائه کردند و آن اینکه با وجود چنین اختلافاتی: «حسین(ع) ما یکی است!»

استماع این واکنش از سوی رسانه‌های استکباری صهیونیستی که همواره بین مذاهب جنگ‌افروزی می‌نمایند، سرمایه‌های میلیاردی برای دمیدن آتش در اختلافات هزینه می‌کنند، سازمان‌های تروریستی مانند داعش، جبهه‌النصره و القاعده را برای نیل این هدف تشکیل داده و با تمسک به ده‌ها و صدها شبکه ماهواره‌ای معاند برای مخدوش نشان دادن نهضت سید‌الشهدا(ع) دست به تحریف می‌زنند بسیار تلخ و ناگوار است و نقشه‌های شوم آنان را در هم می‌شکند.

پخش و رسانه‌ای شدن نظیر چنین اظهارات شگفت‌انگیزی یقیناً آزادگان جهان را بیدار خواهد ساخت و ملت‌های تحت سیطره دولت‌های استکباری را در مقابل آنها قرار خواهد داد. بدون شک، اگر مردم غرب سخن این دو روحانی مسیحی را بشنوند، غالب آنها مواضع اسلام‌ستیز و مخالف با آموزه‌های تشیع را به چالش خواهند کشید.


ایجاد اختلاف بین مسجد و کلیسا در مصر، انشقاق و تجزیه سودان شمالی و جنوبی در نتیجه تعارضات طراحی شده بین مسلمانان و مسیحیان، به آتش کشیدن کلیسا در نیجریه و صدها توطئه تفرقه‌افکنانه در نتیجه غفلت و بی‌خبری مردم جهان از حقیقت اسلام و تشیع صورت می‌گیرد و چنانچه حقایقی نظیر اظهارات دو کشیش مسیحی در راهپیمایی اربعین از قاب تلویزیون رسانه‌های اروپایی پخش می‌شد، این نقشه‌ها نقش بر آب می‌گردید.


ابعاد طی طریق عاشقانه و شورانگیز میلیون‌ها نفر به سوی مقصد، محور و کانونی واحد تنها به موارد اعتقادی محصور نمی‌شود. مؤلفه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، فولکلوریک و آیینی این رویداد عظیم آنچنان وسیع است که باید علماء، سیاسیون، جامعه‌شناسان و حتی استراتژیست‌ها آن را موشکافی و در آن تدبّر نمایند تا دریابند این پتانسیل عظیم چگونه برای اهداف بزرگ امت اسلامی و بشریت قابل سازمان‌دهی است. تجمع اربعین در واقع می‌تواند برای حل مشکلات در مقایسی جهانی و فرامذهبی الگویی بی‌نظیر به جهانیان ارائه دهد.

نقش مردم عراق در مهیا ساختن بستر این همایش بزرگ را نباید از نظر دور داشت.


مردم شریف این کشور – برخلاف چهره‌ای که صدام تلاش کرد به دنیا نشان دهد – با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی و بدون دریافت حتی یک دینار از حکومت خود هر آنچه که در توان دارند و در طول سال ذخیره نموده‌اند در مسیر تحقق این حماسه حسینی با تمام وجود بذل می‌نمایند. روشن است که انتشار تابلوی زیبای عاشقانه مسلمانان و به خصوص مردم عراق، رسانه‌های غرب را خلع سلاح خواهد کرد و تمام بوق‌های تبلیغاتی ضداسلامی از جمله اسلام‌هراسی و تروریست‌پروری آنان را بی‌اثر خواهد ساخت. این در حالی است که تروریست‌ها در واقع فرزندان خود آنها و ایادی آنانند. بنابراین وحشت غرب از بازتاب دادن حقایق راهپیمایی اربعین، صرفاً در واهمه آنان از یک مراسم مذهبی و مناسک آن خلاصه نمی‌شود بلکه ابعاد مختلف و پانورامای زیبا و با شکوه اربعین است که لرزه بر پیکره نظام سلطه و استکبار انداخته است.


یکی از ایادی استکبار و کشورهای معاند با اسلام سیاسی که افزون بر مخالفت علنی با راهپیمایی اربعین، برای تبلیغات منفی و گسترش اسلام‌هراسی سعی بلیغی نموده و می‌نماید، عربستان سعودی است. این کشور در همراهی با غرب هر آنچه که در چنته داشته برای انحراف افکار جهانیان از آموزه‌های روح‌بخش سیدالشهدا(ع) به میدان آورده در حالی که مقایسه‌ای کوتاه از آنچه که آنها خود را منتسب به آن می‌دانند (خادم الحرمین الشریفین) با مدیریت‌ بی‌بدیل راهپیمایی اربعین، رسوایی و انحطاط آنان را از خط اصیل اسلام بر ملا می‌کند. مدت زیادی از فاجعه منا نمی‌گذرد و مقایسه‌ای بین عملکرد حاکمان ریاض با خادمان حسینی می‌تواند بخشی از چهره واقعی جریان حامی تروریسم و اسلام‌هراسی را به نمایش بگذارد:


1- بر اساس آمارهای منتشره، عربستان سعودی قادر نیست بیش از 5/2 میلیون زائر را در طول یک سال بپذیرد و در صورت اصرار کشورها، اظهار ناراحتی و اعتراض می‌نماید در حالی که مردم عراق درباره کاهش زوّار نسبت به سال گذشته اظهار نگرانی کرده و آرزو دارند این تعداد، سال به سال افزایش یابد.


2- در مقابل خدمات ارائه شده از سوی عربستان سعودی، دلار دریافت می‌شود در حالی که مردم عراق از درآمد خود برای این اجتماع باشکوه هزینه می‌کنند. عربستان سعودی فریضه حج را فرصتی اقتصادی برای خود قلمداد نموده و حداکثر سوء‌ استفاده را از آن می‌نماید در حالی که مردم عراق هرآنچه دارند بذل کرده و حتی یک دینار هم از زائران و دولت عراق طلب نمی‌کنند.  


3- مسئولین مغرور و متکبر سعودی با وجود مرکزی مجهز و پیشرفته و نیز تشکیلاتی موسوم به وزارت حج، تنها با حضور دو و نیم میلیون زائر دچار اختلال و انحراف در سامان‌دهی حجاج شده و حوادثی نظیرحادثه منا - هر سال در اشکال و ابعاد گوناگون- تکرار می‌شود در حالی که با وجود 27 میلیون زائر در مراسم اربعین، کوچکترین مشکل امنیتی برای زوار به وجود نمی‌آید.


4- حاکمان ریاض با منت به حاجیان خدمات ارائه کرده، آن را به نام پادشاه تمام می‌کنند و متفرعنانه سوار بر خودروهای لوکس در مراسم حاضر می‌شوند در حالی که مردم عراق به نام سیدالشهدا(ع) و برکت حضرتش با التماس و منت کشیدن به زائران خدمات ارائه می‌دهند و بزرگان و علمای عراق با پای پیاده و در کمال خضوع و تواضع در مرقد سالار شهیدان حاضر می‌شوند.


تابلوی زیبای اربعین آنچنان زیبا و چشم‌نواز است که هر کس بخواهد آن را انکار کند در حقیقت خود و ماهیت خود را انکار نموده است. رسانه‌های غرب و اذناب آن در منطقه همه توان خود را در کتمان حقایق جهان اسلام به کار بسته‌اند اما سیل عظیم حقیقت‌طلبان در کنگره عظیم اربعین یقیناً نقشه‌ها و توطئه‌های مذبوحانه آنان را نقش بر آب خواهد نمود و چهره زیبای اسلام ناب محمدی را علیرغم میل کینه‌توزان به دنیا نشان خواهد داد.

منبع:تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :