موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29263 :کد

0

لانه های تروریستی ساخت غرب باید نابود شود

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -لانه های تروریستی ساخت غرب باید نابود شود

یک نشریه چینی با انتقاد از عملکرد دوگانه غرب در مقابله با تروریست اعلام کرد که غربی ها به جای نابودی این پدیده، در حال ساختن لانه های زنبور بیشتری هستند که مامنی برای تروریست ها شده است.

یک نشریه چینی با انتقاد از عملکرد دوگانه غرب در مقابله با تروریست اعلام کرد که غربی ها به جای نابودی این پدیده، در حال ساختن لانه های زنبور بیشتری هستند که مامنی برای تروریست ها شده است.

 

«گلوبال تایمز» نشریه ارگانی حزب کمونیست روز شنبه در گزارشی نوشت: اگر واقع بین باشیم به نتیجه می رسیم که در مجموع غرب هرگز در مبارزه با تروریسم اقدامی درست و مفید نداشته است.


این روزنامه تاکید می کند که وقتی وارد ماجرا می شوید در می یابید که آنها نه تنها کاری نکرده اند بلکه در هر جایی یک لانه زنبور ساخته اند که به محل امنی برای حضور تروریست ها تبدیل شده است. بنابر این مبارزه جدی با تروریسم به منظور نابودی کامل آنان از هر حیث ضروری است.


این نشریه با اشاره به وقایع سوریه و حضور تروریست های آموزش دیده در نقاط مختلف جهان می نویسد: جنبش ترکستان شرقی از جمله گروه هایی است که علیه چین فعالیت های نظامی انجام می دهد و غربی ها نسبت به آن چشم بینایی ندارند.


روزنامه می افزاید، به تازگی اخبار و اطلاعاتی به دست بخش های امنیتی چین رسیده است مبنی بر اینکه روسیه یکی از پایگاه های جنبش ترکستان شرقی را در سوریه مورد هدف قرار داده است.
گلوبال تایمز تصریح می کند: اگر چنین خبری صحت داشته باشد اولا در نوع خود بی سابقه است و در ثانی مردم چین از آن استقبال خواهند کرد.


دولت چین این جنبش را یک گروه تروریستی می داند و سازمان ملل هم آن را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است.
این جنبش از دیدگاه چین مرکب از شماری جنگجو است که قصد دارد با اقدامات خشونت آمیز خود منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب را از خاک این کشور جدا کرده و دولت مستقل ترکستان شرقی ایجاد کنند.


گلوبال تایمز چین می نویسد: «بر خلاف غرب که در ارتباط با فعالیت های تروریستی این گروه سکوت اختیار کرده است ظاهرا روس ها به کمک چین آمده و پایگاه این گروه را هدف قرار داده اند.»
گزارش می افزاید: البته چین نمی تواند منتظر کمک دیگر کشورها برای از بین بردن این گروه باشد بلکه باید در این راستا تلاش های خود را دنبال کند.


این نشریه تاکید کرده است که یکی از مهمترین اهداف چین این است که دست های خارجی و ارتباطات بیگانه و برون مرزی را با افراطیون در سین کیانگ قطع و از ثبات و امنیت این منطقه حراست نماید.


رسانه های گروهی چین در روزهای گذشته بارها سیاست های آمریکا و کشورهای غربی را در مبارزه با تروریسم نادرست خوانده و این کشورها را به اجرای استانداردهای دوگانه در این زمینه متهم ساخته اند.

                               

انتقاد     عملکرد     غرب     چین     تروریست    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :