موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29265 :کد

0

مقام ارشد اتریشی سفر به سرزمین های اشغالی را لغو کرد

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -مقام ارشد اتریشی سفر به سرزمین های اشغالی را لغو کرد

تارنمای خبری 'لوکال سوئد' به نقل از روزنامه 'دی پرسه' اتریش خبر داد که معاون صدراعظم اتریش سفر چهار روزه خود به رژیم صهیونیستی را به علت اصرار این رژیم بر دیدار در بیت المقدس شرقی، لغو کرد.

تارنمای خبری 'لوکال سوئد' به نقل از روزنامه 'دی پرسه' اتریش خبر داد که معاون صدراعظم اتریش سفر چهار روزه خود به رژیم صهیونیستی را به علت اصرار این رژیم بر دیدار در بیت المقدس شرقی، لغو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛لوکال می نویسد: 'اسرائیل اصرار داشت که دیدارهای راینولد میترلنر (Reinhold Mitterlehner) در وزارت علوم اسرائیل انجام شود. این وزارتخانه در بیت المقدس شرقی قرار دارد و اتریش حاکمیت اسرائیل را بر این منطقه به رسمیت نمی شناسد.' 


میترلنر که وزیر علوم اتریش نیز می باشد قرار بود دو تفاهم نامه در مورد همکاری های علمی دوجانبه با اوفیر آکونیس (Ofir Akunis) وزیر علوم، فضا و فن آوری رژیم صهیونیستی امضا کند.
همچنین بنا بود تا میترلنر روز شنبه (امروز) به سرزمین های اشغالی سفر کند. در ابتدا علت لغو این سفر در چنین فاصله اندکی 'تداخل در زمان بندی' اعلام شد ولی بعداً مشخص شد که اتریش با محل برگزاری دیدارها مخالفت کرده است.


سفارت اتریش در اسرائیل به روزنامه تایمز آو اسرائیل گفت که وزیران اتریشی 'هرگز در اراضی خارج از مرزهای 1967 دیدار نمی کنند.'


اتریش حاکمیت اسرائیل بر بیت المقدس شرقی را به رسمیت نمی شناسد. اسرائیل این منطقه را در جنگ شش روزه سال 1967(1346) اشغال و در سال 1980(1359) به دیگر سرزمین های اشغالی منضم کرد.


روزنامه دی پرسه اتریش نوشت که میترلنر از تل آویو خواسته بود تا ملاقات با آکونیس در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، هتل کینگ دیوید یا تل آویو انجام شود.
چند روز پیش نیز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار خود را با وزیر امور خارجه بلژیک لغو کرد. دلیل این اقدام، حمایت بروکسل از دستورالعمل اتحادیه اروپا در مورد برچسب گذاری بر برخی محصولات شهرک های صهیونیست نشین اراضی فلسطینی و سوری اعلام شد.
اتحادیه اروپا طبق قوانین بین المللی، شهرکهای صهیونیستی ای را که در اراضی اشغالی جنگ شش روزه بنا شده اند غیر قانونی می داند.


به گزارش ایرنا، بر اساس مقررات جدید اتحادیه اروپا، محصولات وارداتی از سرزمین های تحت اشغال رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه مانند کرانه باختری و بلندی های جولان، برچسب گذاری اجباری می شوند و بدین ترتیب کشورهای اروپایی و مصرف کنندگان می توانند از مبدأ آنها مطلع شوند. 


حجم مبادلات تجاری میان اتحادیه اروپا و رژیم صهیونیستی حدود 30 میلیارد یورو در سال است که از این میزان 17 میلیارد یورو مربوط به صادرات اروپا و 13 میلیارد یورو مربوط به صادرات رژیم صهیونیستی می شود. 


ارزش تجاری محصولات صادراتی از سرزمین های اشغالی سال 1967 به اروپا نیز نیم درصد این مقدار، یعنی 154 میلیون یورو است. 


برچسب گذاری اجباری تاکنون بارها مورد انتقاد رژیم صهیونیستی قرار گرفته است اما بروکسل اعلام کرد که اتحادیه اروپا تنها مرزهای سال 1967 را به رسمیت می شناسد و بنا بر این مصرف کنندگان باید بدانند که این محصولات در کجا تولید می شوند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :