موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/29267 :کد

0

خلف وعده دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس در موعد مقرر

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -خلف وعده دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس در موعد مقرر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: لایحه بودجه ۹۵ پس از موعد مقرر قانونی از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: لایحه بودجه 95 پس از موعد مقرر قانونی از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود.

 

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از خُلف وعده دولت در ارائه لایحه بودجه سال آینده پس از 15 آذر خبر داد و گفت: طبق جلساتی که طی هفته‌های اخیر با آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور داشتیم، مقرر شده بود که احکام احکام برنامه ششم و لایحه بودجه 95 به طور همزمان برای بررسی به مجلس تقدیم شود تا نمایندگان مجلس ابتدا احکام برنامه ششم و سپس لایحه بودجه سال آینده را بررسی کنند.

 

وی با بیان اینکه طبق توافق قبلی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قرار بود لایحه بودجه سال 95 پس از هفتم اسفند و برگزاری انتخابات در جلسات علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد، افزود: متأسفانه متوجه شدیم که دولت در ارائه لایحه بودجه سال آینده خُلف وعده کرده و قرار نیست این لایحه در موعد مقرر قانونی، یعنی 15 آذرماه و یا پیش از آن تقدیم مجلس شود.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین، تأکید کرد: از دولت می‌خواهیم که در ارائه لایحه بودجه سال آینده تعجیل کند؛ زیرا ما نمی‌خواهیم روند ارائه بودجه‌های سالانه که در دولت قبل وجود داشت، در این دولت نیز ادامه یابد.

 

قادری تصریح کرد:با توجه به اینکه امسال بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه نیز می‌بایست در مجلس به سرانجام برسد، بنابراین عدم ارائه به موقع لایحه بودجه سال 95 کار بررسی را برای نمایندگان مجلس مشکل خواهد کرد و در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور در سال آینده نیز خلل ایجاد می‌شود.

 

وی در پایان از نرخ احتمالی ارز در لایحه بودجه سال آینده ابراز بی اطلاعی و خاطر نشان کرد: در گذشته تعامل دولت با نمایندگان مجلس به منظور تصویب بودجه بهتر بود و حداقل اعضای کمیسیون بودجه از نرخ احتمالی ارز پیش ازارائه لایحه بودجه اطلاع داشتند، اما متأسفانه دولت یازدهم در اعلام نرخ ارز به نمایندگان مجلس نیز محرمانه عمل می‌کند.

 

به گزارش تسنیم، طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت موظف است لوایح بودجه‌ سالانه را پیش از 15 آذر هر سال برای بررسی و تصویب نهایی تقدیم مجلس کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :